10 Şubat 2017

Wordpress Siteleri Seo İçin Uygun Hale Nasıl Getirilir


Seo yani arama motoru optimizasyonu bir çok kişi için anlamakta zorluk çekilen bir web geliştirme uygulamasıdır. Ancak Wordpress gibi bir içerik yönetim sistemine sahip bir blogunuz var ise arama motoru optimizasyonu yani seo çalışmaları için şanslısınız demektir. Seo konusunda yeni iseniz ve wordpress alt yapısına sahip bir blogunuz var ise arama motoru optimizasyonu çalışmalarında bir çok seçenek olduğunu fark edeceksiniz. Bu yazımızda wordpress alt yapısı kullanılan bir blog için optimizasyon çalışmalarının bazılarını inceleyeceğiz.

Wordpress Eklentileri

Blog sahibi olmak için wordpress kullanmanın en iyi yönü binlere ücretli ve ücretsiz eklenti sayesinde çok fazla çaba harcamadan çok daha etkili bir seo çalışması yapılabiliyor olması.Mevcut binlerce seo eklentisi ile otomatik seo çalışmalarına başlayabilirsiniz. Wordpress altyapısını kullanan blogların çoğu seo konusunda seo eklentisi olarak Yoast Seo kullandığını unutmamak gereklidir.

Sayfa İçin Seo Çalışmaları


Wordpress eklentileri ile para harcamadan seo çalışmaları yapmak istiyorsanız sayfa içi seo teknikleri etkili olacaktır. Sayfa içi seo teknikleri çok fazla farklılıklar gösterebilir ancak uzun anahtar kelimeler belirleyerek ve kaliteli içerik oluşturarak anahtar kelimelerinizin sizi arama motorları üzerinde hangi noktalara getirdiğini inceleyebilirsiniz.


İlk başlarda rekabeti daha az olacak olan anahtar kelimeleri seçmek etkili olacaktır. Eğitim üzerine bir blog yazıyorsanız "en iyi eğitim blogu" anahtar kelimesi yerine "dünyanın en iyi eğitim blogu" gibi bir anahtar kelime seçerek arama motorları üzerindeki sıralamanızı yğkseltebilirsiniz. Daha sonra ise "en iyi eğitim blogu" anahtar kelimesine geçerek rekabet edeceğiniz bloglar ile yarışmaya başlayabilirsiniz. Ancak dikkat edilmesi gereken bir nota sık sık anahtar kelime değiştirmek olacaktır. Bu durum negatif yönde etkiler ortaya çıkarabilir.

Seo çalışmaları için bir uzmandan yardım almak bir çözüm yolu olarak karşımıza çıkar. Ancak bu tür yardımlar ücretli olacağından yatırım yapabilme durumu blog yazarı için önemlidir. Seçilen anahtar kelimenin rekabet durumuna göre bu ücret artabilir ve uzun bir zaman alabilir.


0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism