11 Ocak 2017

2017 Yılı İçin Google AdSense Onay Süreci

Birçok blog yazarı verdikleri emeklerin karşısında blogları üzerinden para kazanma isteği duymaktadır. Kazanılan paralar ile de çok başarılı bloglar ve içerikleri ortaya çıkmaktadır. Blog üzerinden para kazanmak konusu ele alındığında Google Adsense akla gelen ve tüm dünyada kendisini kanıtlamış bir reklam ağı olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha önceki yıllarda olduğu gibi 2017 yılında Adsense onayı almak belirli bir süreçten geçmeyi gerekmektedir. Adsense reklamlarını blogunuzda yayınlamak için yapılması gereken bir Adsense hesabı oluşturmak ve Google’ın blogunuzu incelemesi onaylaması gerekmektedir. Google Adsense’in 2017 yılında onay almanın en basit yolları şu şekildedir.

2017 yılında Google Adsense reklam ağına katılmak için öncelikli olarak kayıt formunun doldurulması ve başvurunun ardından blogun incelenmesi için beklemek gerekmektedir.  Bekleme süreci boyunca Adsense reklam kodunu bloga ekleyerek incelenme sürecinde boş reklamların görünmesi ile gerekli verilerin toparlanması ve blogun incelenmesini beklemeliyiz.

Adsense’in yeni başvuru yapmış ve reklam kodlarını bloga eklenen bir onay süreci yaklaşık olarak 48 saat kadar sürmektedir. Onay süreci sonunda eğer blog onay almayı başarmış ise sürekli olarak bir kazanç elde etmeye hazırdır. Blog için oluşturulan ve seo uyumlu her bir içerik daha çok reklam kazancı anlamına gelmektedir.

Google Adsense Hesabı Onaylandıktan Sonra Yapılması Gerekenler
Adsense.com sitesine giriş yaparak adres bilgilerini, banka bilgilerini, şifreler gibi temel bilgilerin girilmesi gerekmektedir.

Adsense profili tam olarak oluşturulduktan sonra Adsense hesabı üzerinden yeni reklam kodlarını oluşturun ve bu reklam kodlarını blogunuzda istediğiniz alana yerleştirin. Unutulmaması gereken bir konuda yeni eklenen reklam kodları gerekli güncellemeler yapıldıktan bir süre sonra aktif hale gelerek reklam gösterimleri yapmaya başlayacaktır.

Adsense reklamları blog içeriğine en uygun ve alakalı reklamları göstermek üzere ayarlanmıştır. Blog üzerinde gösterilecek reklamlar içerik ile uyumlu olacağından reklam kazançlarınız maksimum düzeyde olacaktır.

Reklam kodları eklendikten sonra blogta gösterilen boş reklamlar blogun incelenmesi ve onay sonrası tarafınıza gönderilen mail üzerinden son bir onay maili alacaksınız. Adsense kazancı belirli bir miktara (ortalama 10 TL) ulaştığında Adsense hesabınızı oluştururken yazdığınız adres bilginize bir PIN kodu gönderecektir. PIN kodu elinize ulaştığında Adsense hesabınıza giriş yaparak bu PIN kodunu doğrulamanız gerekmektedir. Nu işlem sonucunda tüm işlemleri tamamlamış olacaktınız. Bundan sonra yapmanız gereken tek şey Adsense ödeme eşiğini ( 200TL) ‘yi reklam kazançlarınız geçtiğinde ödeme talebinde bulunabilirsiniz.

Google Adsense reklam ağına katılmak aslında çokta zor değil. İhtiyacınız olan tek şey sık sık ve kopya olmayan içerikleri ile blogunuzu zenginleştirmek olmalıdır. 

1 yorum:

  1. Artık googleden reklam almak çok zor hatta vermemek için uğraşıyorlar. Hiç bir şey bulamazlarsa yetersiz içerik mesajı gelir. zaten blog takip edenlerin sayısı cahilliği ile övünen ülkelerde çok azdır. kısaca para için blogculuk yapılmaz. youtube daha iyi

    YanıtlaSil

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism