18 Aralık 2016

Ürün Ya da Marka Tanıtım Yazısı Yazarak Para Kazanmak

Pazarlama yöntemleri arasında yer alan ve etkisi kesinleşmiş bir yöntem olan article marketing yani makale pazarlama ya da içerik pazarlama olarak bilinen bir yöntem ile blog içeriğinden veya ücretli makalelerden para kazanmak mümkün.

Çoğu zaman yanlış anlaşılsa da içerik pazarlamanın anlamı oluşturulan içeriklerin pazarlaması anlamına gelmediğini belirtmek gerekir. Hazırlanılan makaleyi satmak makale pazarlamak veya içerik pazarlamak ile aynı anlama gelmez.

Tanıtım yazısı ile ürün pazarlama ile nasıl yüksek kazançlar elde edilir konusunu ele almak gerekirse;
Tanıtım yazıları ile ürün pazarlamak bazen ilgi duyulan alan, iş kolu ya da tecrübe sahibi olunan alan ile hazırlanılan makalenin ile ürünü satmaya yardımcı olabilecektir. Satış ortaklığı ile tanıtım yazılarını birleştirmek yüksek kazançlar elde etmeye yardımcı olacaktır.

Tanıtım yazıları ile hazırlanan makaleler ürün için belirlenen hedef kitleye ulaşmak ve etkili bir pazarlama aracı olarak kullanılır. Tanıtım yazısının temelinde bilgi aktarımı olmalıdır. Tanıtım yazılarının içeriğinde ürün tanıtımından daha çok ürünün günlük hayatta kullanımı ve kullanıcılara sağlayacağı faydalar yer almalıdır. Söz konusu ürünün satın alınmasına teşvik edici bir makale hazırlanmalıdır.

Konuyu birkaç kısa örnek ile açıklamak gerekirse;
Site içeriğimiz ile ilgili olması nedeni ile bir host firması için tanıtım yazısı hazırladığımızı düşünelim. Firma özellikleri yani fiyatı, kullanımı ve fiyatı gibi birçok özelliğinden bahsetmek sadece firmayı tanıtmaktan çok daha etkili olacaktır. Tanıtımı yapılacak olan firmanın vereceği bilgiler bu yüzden oldukça önemlidir.

Tanıtım yazısı ve içerik pazarlama sisteminin temelinde kendini kullanıcı yerine koyma ve empati kurma olduğunu unutmamak gerekmektedir.  Kullanıcının güvenini kazanmak ve ürünün faydaları hakkında bilgiler sunarak ürünü satın almaları için teşvik etmek gerekmektedir.

İçerik pazarlama ya da tanıtım yazısının hazırlanması aşamasında makalenin nerede yayınlanacağının da önemi vardır. Ürün sahibi hazırlanan makaleyi kendi sitesinde yayınlayacak ise ürün sahibi sıfatı ile makalenin hazırlanması gerekmektedir. Bağımsız bir site ya da blog sahibi kendi sitesinde yayınlayacak ise bu kendi siteniz dahi olabilir, yazar sıfatı ile makalenin hazırlanması gerekmektedir. İnsanların tarafsız bir bakış açısı aradıklarını aklımızdan çıkarmamalıyız. Bu sebep ile bağımsız bir blog sahibinin verdiği bilgiler kullanıcılar tarafından üretici firmanın sitesinde yazılan makaleden çok daha değerli olacaktır.

1 yorum:

 1. Merhabalar,

  Öncelikle faydalı içeriklerle zenginleştirdiğiniz başarılı platformunuz için sizleri tebrik ederiz.
  Sitenizde (http://www.xtreal.net/2016/12/urun-ya-da-marka-tanitim-yazisi-yazarak-para-kazanmak.html​​​​​​​ buradan) tanıtım yazısı hizmetlerimizle ilgili ufak bir bilgi notu ve sayfamıza ait bir link (http://www.sadeceon.com/Categories/online-pazarlama/makale-hi-sunumlari) paylaşma konusunda sizinle iletişime geçmek istedik.

  Bu konuda bir çalışma yapmamız mümkün olur mu sizlerle?

  Teşekkürler
  Ekrem Yüksel
  Marketing Specialist
  www.sadeceon.com
  marketing@sadeceon.com

  YanıtlaSil

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism