23 Aralık 2016

Site Çalışması Olan Seo Nedir ?


Seo nedir sorusuna karşılık olarak vereceğimiz cevap, internet siteniz için yapacağınız seo çalışmaları ile internet siteniz arama motorlarından daha üst sıralara gelebilmektir. Yapacağınız bu çalışmalar da dikkat edeceğiniz birçok husus vardır. Bunlara dikkat ettiğiniz takdirde internet siteniz arama motorlarında daha üst sıralara gelebilmektedir. İnternet sitesi sahipleri site içeriği ile alakalı çalışmaların yoğunluğundan dolayı seo çalışmalarına fazla zaman ayıramadıklarından dolayı siteleri arama motorlarında üst sıralara gelmekte zorlanırlar.  Arama motoru optimizasyonu çalışması ile piyasada birçok seo firmaları mevcuttur.  İnternet üzerinde seo nedir sorusuna karşılık olarak birçok cevap ve firma bulacaksınız. Güvenilir ve doğru seo firmalarını bulmak çok zor bir hal almıştır. Çoğu internet sitesi sahibi bu firmalar yüzünden pek çok paralarından olmuşturlar. Seo firmaları seçerken daha önceki yapmış olduğu çalışmaları hakkında bilgiler alabilir ve bunlar üzerinden araştırma gereği duyabilirsiniz. İnternet sitelerinden seo nedir sorusu hakkında birçok cevap bulabilirsiniz. Güvenli bulduğunuz seo şirketleriyle ortak çalışmalar yapabilir ve bunun sayesinde internet sitenizin arama motorlarında üst sıralara gelmesini sağlayabilirsiniz.
Anahtar Kelimelerin Önemi
SEO nedir sorusunu cevaplarken anahtar kelimeler hakkında da bilgi sahibi olunmalıdır. İnternet kullanıcılarının arama motorlarında yapmış olduğu aramalarda, girilen kelimeleri bilmek çok önemlidir. Doğru kelimelerin araştırması yapabilirsek, internet sitemizin içeriğine de bu kelimeler üzerinden çalışmalar yapabiliriz. İnternet kullanıcıları doğrudan aramak istedikleri kelimeleri yazarlar ve reklamsız doğru bilgi kaynaklarına ulaşmak isterler. Öncelikle kullanıcılar sizin sektörünüzle alakalı arama motorlarında hangi kelimeleri daha çok arattırmışlar bunları öğrenmelisiniz. Bir sonraki çalışmada ise bu anahtar kelimelerle ilgili internet sitenizin içeriğine yazılar oluşturmalısınız. Karşınıza çıkacak olan anahtar kelimeler arasından en doğru olanları seçmelisiniz ki çalışmalarınız daha çok fayda sağlasın. 3-4 adet anahtar kelimeler üzerinden yapılan çalışmalar internet siteniz için daha büyük faydalara sebep olacaktır.  Siz internet siteniz için arama motoru optimizasyonu çalışmaları yaparken, diğer internet siteleri de boş durmayacak aynı çalışmaları yapacaklardır. Bu yüzden internet sitenizin içeriğinde bulunan yazıların özgünlüğüne ve akıcı bir şekilde anlatıma dikkat etmeniz gerekmektedir. Yapacağınız çalışmaların sonucunu seo analizleri sayesinde öğrenebilirsiniz. Seo analizi yapmanızı sağlayan birçok internet sitesi mevcuttur. Bunlardan çoğu ücretli olmasına rağmen sizin işinize yarayacak ücretsiz seo analizi yapan internet siteleri de bulunmaktadır.  Seo analizi yaparak sitenizin içeriğinde bulunan hataları görebilirsiniz. Görmüş olduğunuz hataları kolayca düzeltebilir ve arama motorlarında üst seviyelere çıkmanızda ki engelleri ortadan kaldırabilirsiniz. Arama motoru çalışmaları yaparken internet sitenizin içeriğine çok dikkat etmelisiniz. Yazmış olduğunuz yazılar özgün olmalı, girmiş olduğunuz görsellerin boyutları uygun olmalı ve mecbur kalmadıkça site dışı link kullanılmamalı gibi birçok detaya dikkat edilmedir. Unutmayın ki arama motorlarında bulunan robotlar sitenizin oluşumunda ki kodlara değil, sitenizin içeriğinize girmiş olduğunuz yazıları taramaktadır. Ne kadar doğru ve özgün yazılarla anlatım yaparsanız, bir o kadar internet siteniz arama motorlarında üst sıralara çıkacaktır.

1 yorum:

 1. Merhabalar,

  Öncelikle faydalı içeriklerle zenginleştirdiğiniz başarılı platformunuz için sizleri tebrik ederiz.
  Sitenizde (http://www.xtreal.net/2016/12/site-calsmas-olan-seo-nedir.html  buradan) seo hizmetlerimizle ile ilgili ufak bir bilgi notu ve sayfamıza ait bir link (http://www.sadeceon.com/Tags/seo-paketleri) paylaşma konusunda sizinle iletişime geçmek istedik.

  Bu konuda bir çalışma yapmamız mümkün olur mu sizlerle?

  Teşekkürler
  Ekrem Yüksel
  Marketing Specialist
  www.sadeceon.com
  marketing@sadeceon.com

  YanıtlaSil

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism