23 Ekim 2016

Bir Satış Yazısı için Mükemmel Başlık Nasıl Yazılır?

İnternetten para kazanmak için kullanılan bir çok yol bulunmaktadır. Bu yöntemlerden bir tanesi de ürün tanıtımı yaparak o ürünün satışı üzerinden komisyon kazanmaktır.

Satış ortağı olunan ürün için bir tanıtım satış yazısı hazırlarken dikkat edilmesi gereken en önemli noktalar arasında yazı başlığı gelmektedir. İyi hazırlanmış bir başlık okuyucuların dikkatini çekerek yazının okunmasını sağlayacaktır. Hazırlanılan başlık ile okuyucular yazıya çekilerek verilmek istenilen mesaj yada tavsiyeler iletilebilecektir.

Hazırlanılan satış tanıtım yazısı için oluşturulacak etkileyici bir başlık oluşturmak için dikkat edilecek noktalar şu şekilde sıralanabilir.

Öncelikli olarak okuyucuları yazıya çekmeli ve onlara yazının okunması için dikkat çekilmelidir. Okuyucuların dikkatini çekmek için ise yazı başlığı okuyucu ile ilişkili olmalıdır. Yazı başlığını gören kişiler yazıyı okumak için bir istek duymalıdır. İnsanları yazıyı okumaları için bir çok yöntem ile etkileyebilirsiniz. Yazının tamamını okumamaları durumumda bir çok şey kaybedecekleri ya da hata yapacakları hissi uyandırmak bu yöntemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkabilir. Hatta hazırlanılan başlık ile onlara bir bonus ya da teşvik edecek bir şeyler sunarak makalenin tamamını okuduklarında elde edebilecekleri konuları belirtebilirsiniz.

Okuyucuları yazının tamamını okumaları için önceden yapılan hatalar kullanılabilir. İnsanlar başkalarının yaptıkları hataları okumayı severler. Bu sadece insanın doğasında olan bir durum değildir. Hayatta kalma ve o hatayı öğrenip yapmamak için öğrenilmek istenilen bir şeydir.  "Bir haftada kaybettiklerim" ya da "sizin olmasını isteyeceğiniz en son ürün" gibi başlıklar insanları etkileyecektir.  İnsanlar sizin yaptığınız bu hataları öğrenmek ve kendileri de yapmamak isteyecekleri için yazınızı okumak için büyük bir istek duyacaklardır.

Okuyucuların yazıları okumaları durumunda kazanacakları ödüllerden bahsedebilirsiniz. Bu ödül somut bir nesne olmayabilir. Okuyucular için en büyük ödülün yazı içerisinde onlara verilecek bilgi olduğu unutulmamalıdır. Yazı ile verilecek bilginin satılmak istenilen üründen çok daha değerli olduğunu ve ürün ile bu bilgiyi nasıl birleştirerek en etkili şekilde kullanılacağını göstermek büyük bir etki yaratacaktır.
Okuyuculara yazının okunarak kendileri için nasıl fayda sağlayacaklarını anlamalarını beklemek yerine okuyuculara açık ve net bir şekilde neler kazanacaklarını nasıl kazanacaklarını belirtmek faydalı olacaktır.  hazırlanılan yazıda okuyucuların nereye odaklanması isteniliyorsa yazı için odak noktası orası olmalıdır. Yazı başlığı da bu odak noktası üzerinde oluşturulabilir.  Hazırlanılan bu başlık ile yazıyı bütünleştirmek için de yazı içinde aynı odak noktası üzerinden anlatımlar ile tamamlamak etkili olacaktır.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism