30 Ağustos 2016

Site Trafiğini Arttırmak İçin Sosyal Medya Nasıl Kullanılmalıdır

Günümüzde sosyal medya platformları bir çok farklı neden ile kullanılmaya devam etmektedir. Sosyal medyanın kullanım amacı ne olursa olsun oldukça etkili olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Tüm bu etkileri tam olarak görebilmek için bütün sosyal medya platformları için farklı teknikler kullanılması gerekmektedir. İnternet sitesi veya blog trafiğini arttırmak için ise sosyal medya oldukça etkili bir yol olarak kullanılabilir. site trafiğini arttırmak için sosyal medya üzerinde kullanılabilecek teknikler için bir kaç önemli nokta şu şekilde sıralanabilir.

Takipçi Satın Almak

Sosyal medya takipçi sayılarını arttırmak için takipçi satın almak takipçi sayılarını arttırmak için bir yöntem olarak karşımıza çıkacaktır. Ancak bu şekilde elde edilen takipçi sayıları çok hızlı şekilde artmış olsa da elde edilen takipçilerin çok büyük bir oranı sahte olacağından neredeyse bir işe yaramayacaktır. Takipçilerin geneli az önce de bahsettiğimiz gibi sahte profiller olacağından bu sahte profiller ile etkileşim sağlamak mümkün olmayacaktır.

Misafir Yazarlık

Eğer belli bir gurubu hedefliyorsanız misafir yazarlık büyük bir takipçi kitlesi kazanmak için mükemmel bir yoldur. Sitenizi yada blogunuzu tanıtmak için takipçi sayısı veya okuyucu sayısı çok olan bir site yada blog yazarı ile iletişime geçerek hazırladığınız bir yazıyı kendi site yada blogunda yayınlamasını isteyebilirsiniz. Ancak bu noktada dikkat edilmesi gereken bir nokta site yada blogun sahibi misafir yazar kabul ediyor olmasıdır. Sadece misafir yazar kabul eden bir site yada blog bulmak yeterli değildir elbette. Yazınızı yayınlayacağınız blog yada sitenin içeriği yazınıza ve hatta kendi site yada blogunuza uygun ve paralel olmalıdır. Kendi blogunuz yada siteniz ile uyumsuz bir site yada blogda yazınızı yayınlamazsanız ilgi çekmeyeceğinden trafiğinizin artması yada takipçilerinizin çoğalması beklenemez.

Beğeni ve Paylaşımlar

Sosyal medya üzerinden popülerlik seviyesinin artmasında fazlasıyla etkilidir. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar takipçiler tarafından beğenilmez yada paylaşılmaz ise daha fazla kişiye ulaşamayacağından sağlıklı bir etkileşim oluşturulamayacaktır. İlk seçenekte de belirtilen sahte takipçiler ile aynı durumda kalınabilir. Binlerce takipçi sahibi olunabilir fakat takipçilerin aktif olmadığı durumlarda paylaşımların ulaşılabileceği kişi sayısı çok olmayacağından yeni okuyuculara yada takipçilere ulaşmak zorlaşacaktır.

Görüntülerin Etkisi

Yazılı içeriklerin sosyal medya üzerindeki etkisi reddedilemez bir gerçek. Fakat sosyal medya üzerinde yapılan paylaşımlarda görüntüler eklemenin etkileri son yıllarda fark edilmeye başlanmıştır. Sosyal medya paylaşımlarında görüntüler eklemek bir çok yazılı içeriğin arasında daha fazla dikkat çekmektedir. Yazılı içerikler görsel içeriklerin arasında fazla dikkat çekmeyeceğinden paylaşımlar arasında kaybolup gitme olasılığı oldukça fazladır.

Site veya blog trafiğini arttırmak için bir çok teknik kullanılabilir. Yukarıda saydıklarımız bu tekniklerden sadece bir kaç tanesidir. Sizlerinde kullandığınız teknikler var ise bizler ile ve okuyucularımız ile paylaşmak isterseniz Yorumlarınızı bekliyoruz.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism