10 Temmuz 2016

Clickbank Nedir? Nasıl Çalışır?


Bir blog sahibi ve ya internet sitesi sahibi olan herkesin  internetten para kazanmak istediği bilinen bir gerçektir. Bunun içinde bir çok yol bulunmaktadır. İnternetten para kazanmak için en bilinen yöntemlerden bir tanesi de satış ortaklığı yani affiliate marketing sistemidir.

Satış ortaklığı sistemi doğru bir şekilde ve azimli bir çalışma ile yapıldığında yüksek kazançlar elde edilebilmesi için oldukça iyi bir yöntemdir. Satış ortaklığı yani affiliate marketing sisteminin nedir konulu yazımız ile sistem hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Yazımızın başında da belirtildiği gibi satış ortaklığı sistemi denildiğinde akla gelen ilk ortaklık sistemi Clickbank olacaktır. Satış ortaklığı sisteminin en etkili olarak kullanıldığı ve yürütüldüğü sistemde milyonlarca kullanıcı bulunmaktadır. Güvenilirliği kanıtlanmış bir dijital ürün  ve e-ticaret platformu olarak Clickbank dikkatleri her zaman çekmeyi başarmıştır. İnternette kazanç kanıtları olarak gösterilen resimlerin hemen hemen hepsi Clickbank üzerinden kazanılmış kazançlardır.

Az öncede bahsettiğimiz gibi Clickbank büyük bir e-ticaret havuzudur. binlerce ürün sahibi platform sayesinde milyonlarca satış ortağına ulaşmaktadır. Bu durumda Clickbank ürün sahipleri yani vendor ile satış ortağı yani affiliater kişilerini birbirleri ile buluşturan büyük bir platformdur.

Clicbank içerğinde barındırdığı ürünlerden satış ortaklarının %75 gibi yüksek komisyonlar kazanmasına olanak sağlamaktadır. Kurulduğu günden bu güne ortalama her 5 saniyede bir satış ortalaması ile 30.000'den fazla ürün satışının gerçekleştirilmesine yardımcı olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Bir çok ortaklık sisteminin aksine belirli ülkeler için kurulmuş bir sistem olmamak ile birlikte 200'den fazla ülkeye hizmet vererek neredeyse tüm dünyanın kullanımına açık bir ortaklık havuzu olmaktadır.

Clickbank'ın en iyi özelliklerinden bir tanesi de satış ortağı olduğunuz yada sahip olduğunuz ürünün satışlarını anlık olarak takip edebiliyor olmaktır. Gerçekleştirilen bir satış için anlık satışlar bölümünden gelirlerinizi anlık olarak takip edebilir ve kazanç durumunuzu takip ederek çalışmalarınıza devam edebilirsiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism