24 Temmuz 2016

Blogger Özel Alan Adı Nasıl Kaldırılır ?


Blogger alt yapısı ile hazırlanına boglar özel alan adı ile blogspot.com olan uzantılarını kendi özel alan adlarına yönlendirilebilir. Her ne kadar kullanıcılar özel alan adlarını görmeyi daha çok sevseler de bazı durumlarda özel alan adlarının yıllık ücretleri bazı blog sahiplerinin ödemelerini yapmakta zorlandıkları bir durumdur. Ödeme zorluğu yada yenilemeyi unutmak gibi neden iler ile öze alan adlarınızın kullanım süresi dolmuş ve kullanılamaz durumda olabilir. Nedeni her ne olursa olsun bazı durumlarda eski blogspot.com alan adına geri dönüş yapmak zorunda kalınabilir. Peki bunu nasıl yapabiliriz konusuna gelirsek bu yazımızda blogger özel alan adını nasıl kaldırabileceğimizi anlatacağız.

Süresi dolan yada yenilenmesi istenilmeyen özel alan adlarını kaldırıp blogspot.com alan adına geri dönüş yapmak için Blogger > Şablon > Ayalar > Temel > Blog Adresi  bölümünde bulunan özel alanımızın hemen yanındaki (X) silme düğmesine tıklayarak silme işlemine başlayabiliriz. Çarpıya tıkladığımızda karşımıza bir uyarı penceresi çıkacaktır. Açılan pencerede alan adının silineceğini ve emin olup olmadığımızı soracaktır. Ok diyerek bir sonraki adıma geçebiliriz.

NOT: Uyarı penceresine ok diyerek özel alan adını kaldırmış oluruz. Bu durum ise blogun silinmesi anlamına gelmeyecektir.

Tüm işlemlerin ardından sayfayı yenile diyerek blogumuzun özel adının kaldırılarak eski blogspot.com alan adına geri dönüş yaptığını göreceksiniz.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism