26 Haziran 2016

Facebook Videoları Blogger'da Nasıl Yayınlanır

Blog yazıları için içersinde bulunacak olan resimler ve videolar blog yazılarınızın çok daha etkili ve değerli olmasına yardımcı olmak için idealdir. Blog yazılarınızın içerisine ekleyeceğiniz videolar ile okuyucularınıza daha çekici yazılar oluşturabilirisiniz. Blog yazıları için video bulunabilecek bir çok video platformu bulunmaktadır ancak bu yazımızda en popüler sosyal medya platformlarından biri olan Facebook videolarını blog yazılarımıza nasıl ekleyeceğimiz hakkına bilgiler bulabileceksiniz.

Blogger alt yapısı kullanarak oluşturulan bir blog için Facebook videolarını yazı içerisine eklemenin iki yolu vardır.

1. YÖNTEM FACEBOOK VİDEOLARI KODU

yapmanız gereken il şey Facebook.com'a gidip yazımıza eklemek istediğimiz videoyu bulmak ve videoyu açmak. Sonrasında ise videonun sağ üst köşesinde buluna aşağıya doğru olan oka tıklayarak açılan menü üzerinden sitene göm linkini bulmaktır. Bu linke tıklanıldığında bize blog içeriğimize videoyu ekleyebilmemiz için gerekli olan kod yapısına ulaşacağız.2. YÖNTEM EMBEDDED VIDEO PLAYER CONFIGURATOR

Bu yöntem de ise yapılması gereken yazılarımıza eklemek istediğimiz Facebook videosunun URL'sini bulanmaktır. İstediğimiz videonun URL'sini kopyaladıktan sonra Embedded Video Player Configurator sayfasına giderek kopyaladığımız videonun URL'sini yapıştırmaktır. Videonun URL'sini eklediğiniz bir ekran görüntüsü ile karşılaşacaksınız. Daha sonra ise ekran görüntüsünün hemen altında bulunan Kodu Al butonuna tıkladığınız da karşınıza JavaScript SDK ve IFrame oalrka iki seçenek çıkacaktır. IFrame seçeneğini seçerek yazımıza ekleyeceğimiz kodları kopyalayabiliriz.

İster  1. yöntemi kullanalım istersek de 2. yöntem ile Facbook videolarını blog yazılarımız içerisine eklemek isteyelim bize lazım olan Embed kodlarına ulaştıktan sonra Blogger kontrol panelimizden yani yazı diyerek yazımızı ekliyoruz.  Eklemek istediğimiz video yada videolarımızı Blogger HTML Editörü üzerinden yazımızın hangi noktasında olmasını istiyorsak embed kodlarımızı yazımızın o noktasına yapıştırıyoruz.


Tüm işlemlerimizi tamamladıktan sonra yazımız okuyucularımız için hazır hale geldikten sonra yayınlayabiliriz.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism