5 Aralık 2014

Blogger İçin En Gerekli 10 Google Chrome Eklentileri


Dünya üzerinde kullanılan tarayıcılar arasında en popüler tarayıcılar arasında yerini almış olan Google Chrome, neredeyse tüm cihazlar ile uyumlu, hızlı ve güvenilir yapısı sayesinde ilk sırada sayılabilecek olan tarayıcıdır. Bu özelliklerinin dışında akıllı telefonlar ve diğer taşınabilir cihazlar ile verilerinizi senkronize edebilme imkanı sunmaktadır. Artı olarak Google Chrome tarayıcısı sunduğu eklentiler sayesinde özelleştirilmiş bir tarayıcıya sahip olabilmeyi kolaylaştırmış durumdadır. Bu uzantılar arasında blogger sahipleri için bloglarında kullanabilecekleri en faydalı 10 Google Chrome Eklentilerini şu şekilde sıralayabiliriz.

Evernote Web Clipper

Çok dikkatinizi çekecek bir yazı gibi içerik bulduğunuzda eklenti adı sayesinde bu içeriği paylaşabilir, yer imlerine ekleyebilir ve kaydedebilirsiniz. Evernote Web Clipper ile ekran görüntülerini yakalayabilme özelliği ile web sayfalarının görüntülerini kaydedebilirsiniz.

Save To Google Drive

Belgelerinizi kaydetmek için bir yer arıyorsanız Save To Google Drive tam da size göre bir eklenti. MS Office belgelerinizi Google üzerindeki bir sürücüye hesabınız üzerinden doğrudan kaydedebilirsiniz. Daha sonra ise kullanmak istediğinizde tek bir hesap üzerinden belgelerinize ulaşabilirsiniz.

Pocket

Pocket bir yer imi gibi çalışmaktadır. İlgilendiğiniz bir içeriği yani videoyu, yazıyı, web sayfasını kaydetmenize olanak sağlar. Daha sonrasında ise tarayıcınız üzerinden bu içeriklere istediğinizde ulaşabilirsiniz. Pocket akıllı telefonlar gibi tüm cihazlarla uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.

Break Helper

Bilgisayar başında fazlasıyla çalışmak bazen sağlık için oldukça büyük sorunlara yol açabilmektedir. Blog yazarları günün neredeyse yarısından fazlasını bilgisayar karşısında geçirmektedir. Bu yoğun çalışma temposu içinde bazen mola vermek gerekmektedir. Break Helper sayesinde mola vermeyi unuttuğunuz zamanlarda mola vermeniz gerektiğini hatırlayabilirsiniz.

LastPass

LastPass, bazı web siteleri için üyeliklerimizi tamamlayabilmemiz adına şifreler oluşturmamız gerekmektedir. Güçlü ve çok daha güvenli şifreler oluşturmamıza yardımcı olacak ve bu şifrelerimizi içerisinde barındırarak daha güvenli bir şekilde hesaplarımızı oluşturmamıza yardımcı olacak bir eklenti olarak karşımıza çıkmaktadır.

Feedly Mini

Bir çok web sitesinin RSS beslemelerinin bulunduğunu göz önüne alırsak, Feedly Mini sayesinde RSS beslemelerini hızlı bir şekilde takip edebilmemiz kolaylaşmaktadır. RSS güncellemelerine abone olmak istediğimiz blog ya da web sitelerini çok kısa bir süre içinde ekleyerek takip edebiliriz.

Simple Time Track

Bilgisayar başında geçirilen zamanı bilinçli kullanmak oldukça önemli bir noktadır. Yaptığınız bir çalışmayı zamanında tamamlayabilmek için size gerekli zamanı belirleyerek çalışmaya başlamalısınız. Simple Time Track sayesinde yaptığınız çalışmalarda ne kadar zamanınız kaldığını kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Hola Better Internet

Esnek ve sağlam bir VPN ile internet bağlantısı güvenliğini atlamak için kullanılabilecek ideal bir eklenti olarak karşımıza çıkmaktadır. İçerisinde 200'den fazla ülke IP2si bulundurarak istediğiniz birini seçmenize yardımcı olacaktır.

Hola Better Internet sayesinde internet sağlayıcınız tarafından engellenen sitelere erişim sağlayabilmek için kullanılması gereken bir eklentidir.

PageRank Status

Google Chrome için favori bir eklentidir. PageRank Status  sayesinde tarayıcınızda görüntülediğiniz bir web sayfasının PageRank gibi bir çok bilgilere kolaylıkla ulaşabilmenizi sağlamaktadır.

Chrome Remote Desktop

Chrome Remote Desktop  sayesinde bir başkasının bilgisayarı üzerinden kendi bilgisayarınıza güvenli bir şekilde bağlanmanıza olanak sağlamaktadır. Hareket halinde iken akıllı telefonunuz üzerinden, telefonunuza indireceğiniz bir android uygulama sayesinde bilgisayarınıza ulaşabilirsiniz.

Blog yazarlarının blogları için yapacakları çalışmalarda en büyük yardımcı olarak kullanabilecekleri tam donanımlı bir tarayıcıya yukarıda belirtilen eklentiler sayesinde sahip olabileceklerdir. Sizlerde kullandığınız başka eklentiler varsa yorum yazarak bizleri bilgilendirebilirsiniz.

2 yorum:

  1. çok teşekkürler. paylaşımınız çok işime yaradı. sağolun.

    YanıtlaSil
  2. Faydalı eklentiler bilgi için teşekkürler.
    http://evdekiyazar.blogspot.com.tr/

    YanıtlaSil

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism