1 Eylül 2014

Blogger Online Ziyaretçiler Eklentisi


Genellikle Google Analytics ve benzeri izleme uygulamalarını kullanarak blogumuz üzerinde ki ziyaretçilerimizin izlerdik. Blogumuzdaki son ziyaretçileri ayrıntılı olarak gösteren uygulamaları internet üzerinde bulmak mümkün. Fakat bu yazımızda bahsedeceğimiz konu ise anlık olarak blogumuza giren ziyaretçilerimizi blogumuz üzerinden nasıl takip edebileceğimiz konusudur. Bunun için bir çok uygulama mevcut fakat aralarından en iyisi sayılabilecek olan uygulama sayesinde istediğimiz gibi bir tasarım yaparak blogumuzdaki son ziyaretçileri anlık olarak görebilir ve ziyaretçilerimizin de bunu görmesini sağlayabiliriz.

Feedjit.com Nedir?

Feedjit.com ile bloglar ve internet siteleri için anlık olarak ziyaretçi trafiğini gösteren bir widget sağlar. Bu widget sayesinde gerçek zamanlı ziyaretçi trafiğini görebiliriz. Sadece anlık olarak bir ziyaretçi trafiğini izlemek dışında, ziyaretçilerimizin blogumuzdan yada web sitemizde yarılmadan önce ziyaret ettikleri son sayfayı da görebilmemiz mümkündür. Feedjit.com sayfasına giderek online ziyaretçi demosunu inceleyebilirsiniz.

Online Ziyaretçiler Widgeti Blogger'a Nasıl Eklenir?

Online ziyaretçileri blogunuzda göstermek için yapmanız gereken ilk şey Feedjit.com adresine gitmektir. Sayfa tamamen açıldıktan sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir ekran ile karşılaşacaksınız. Karşınıza gelen sayfa üzerinde düzenlemek yaparak online ziyaretçi eklentisinin nasıl bir görünüme sahip olmasını istediğini belirleyebilirsiniz. Eklentinizin rengini, gösterilmesini istediğiniz ziyaretçi sayısını gibi özellikleri blogunuza uygun hale getirebilirsiniz.Online ziyaretçiler eklentisini için uygun düzenlemeleri yaptıktan sonra aşağıda bulunan açılır menüden blogger'ı seçerek GO düğmesine tıklayın. Açılan sayfada eklentimizi blogumuza ekleyebilmemizi sağlayacak kodlara ulaşacaksınız. Bu kodları Blogger Kontrol Paneli > Yerleşim > Gadget Ekle > HTML/JavaScript yolunu takip ederek açılan küçük pencere içerisindeki alana yapıştırıyoruz. Daha sonra kaydet dediğimizde artık online ziyaretçiler eklentimiz blogumuzda sorunsuz çalışmaya başlayacaktır.


8d8ca52

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism