1 Ağustos 2014

Blogger Otomatik Son Yazılar Slider eklentisi

Son yıllarda blog yazarlarının sayısının artması ile rekabetin de arttığını görebiliriz. Bu rekabet ortamı içerisinde blog yazarları okuyucularının blogları üzerinde daha fazla zaman geçirmelerini sağlamaya çalışmaktadır.

Okuyucularımızın genellikle arama sorguları üzerinden doğrudan içeriğimize ulaştığını düşünürsek. Aylar önce yazdığımız bir yazıyı arama motoru üzerinden bulan ve ziyaret eden bir okuyucu en son yazdığımız yazıları görebilmesi için blogumuzun ana sayfasını ziyaret etmesi gerekmektedir. Okuyucumuzun son içeriğimizi görebilmesini sağlamak için de onun dikkatini çekebilmek önemlidir. Okuyucularımızın bu şekilde dikkatini çekebilmek için blog düzenimiz içerisinde ona son yazılarımızı göstermek önemlidir.

Blogger son yazılar silder eklentisi ile okuyucularımızın dikkatini çekebilmek mümkündür. Blogger üzerinden sidebar üzerine bir witged ekleyerek son yazılar slider eklentisini kurabilir ve okuyucumuzun dikkatini çekebiliriz.


Blogger son yazılar slider eklentisini blogumuza eklemek için yapmamız gereken tek şey Blogger Kontrol Paneli  > Yerleşim > Gadget Ekle > HTML/JavaScript yolunu takip ederek açılan pencere üzerinden aşağıdaki kodları yapıştırmaktır.

<link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://blogger-json-experiment.googlecode.com/svn/resources/blogger-feed-rotator-plugin/default-style.min.css"/>
<div id="slider-rotator" class="slider-rotator loading"></div>
<script type="text/javascript" src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.9.1/jquery.min.js"></script>
<script type="text/javascript" src="http://blogger-json-experiment.googlecode.com/svn/resources/blogger-feed-rotator-plugin/blogger-feed-rotator.min.js"></script>
<script type="text/javascript">
makeSlider({
  url: "http://YOURURL.blogspot.com" // blog URL'nizi buraya yazınız..
</script>


Kodlar arasında düzenlememiz gereken yer ise MAVİ olarak belirtilen URL kısmına kendi blog adresimizi yazmamız yeterli. Daha sonra kaydet dediğimizde blogger son yazılar slider eklentisi blogumuza eklenmiş olacaktır.

4 yorum:

 1. ben ekledim ancak ortada imleç dönüp duruyor ve çalışmıyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir süre sonra görülecektir. Yazı içinde demosu mevcut. Sorunsuz çalışıyor şuan kodlar..

   Sil
 2. çalşmyr kardeşim

  YanıtlaSil
 3. Şu adreste editleyin genereteye baın widgete yapıştırın


  http://blogger-json-experiment.googlecode.com/svn/resources/blogger-feed-rotator-plugin/setup-widget.html#examples

  YanıtlaSil

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism