11 Temmuz 2014

XTicaret İle Nasıl Para Kazanılır?

Xticaret ülkemizde uzun yıllardır hizmet veren bir satış ortaklığı platformudur. Bu platform sayesinde ürün sahipleri ve satış ortaklarını bir aya getirir. Ürün sahipleri çok daha az bir çalışma ile ürünlerini daha çok satarken satış ortakları da sattıkları ürünlerden belirli komisyonlar kazanırlar. Bu sayede her iki taraf içinde kazançlı bir sistem ortaya çıkmış olur.

Ürün sahipleri sahip oldukları ürünlerin bilgilerini, görsellerini ve satışını yaptıkları ürüne ait internet sitelerinin bağlantılarını xticaret platformu üzerine ekleyerek satışa sunarlar. Her ürün sahibi ürünü için belirli bir komisyon oranı belirler. Belirli bir komisyon oranının olmadığı gibi her ürün sahibi satış ortaklarına vereceği komisyonu kendisi belirlemektedir. Bu sayede xticaret platformuna satış ortağı olarak üye olan kişiler tüm ürünleri ve bu ürünlere ait komisyon oranlarını görebilirler.

Xticaret'e satış ortağı olarak üye olan kişiler ürün sahiplerinin ürünlerini platform üzerinden inceleyebilirler. Satış ortağı olabilecekleri ürünlerin fiyatlarını, komisyon oranlarını, satış istatistiklerini ve ürün hakkında detaylı bilgiyi alabilecekleri ürün sitesini analiz edebilirler. Satabileceklerini inandıkları ürünler için satış ortağı olurlar. Satış ortağı oldukları ürün için kendilerine özel olarak belirlenen bir link alırlar ve bu link üzerinden satış ortağı oldukları ürünler için tanıtım faaliyetlerine başlarlar. Satış ortağı oldukları ürünün satılmasını sağladıklarında ise ürün sahibinin satış başına belirlediği komisyon oranında bir kazanç elde etmiş olurlar.

Bu sayede hem ürün sahibi ürününü satarak kazanç elde etmiş olurken hem de satış ortağı satışına yardımcı olduğu ürün sayesinde kazanç elde etmiş olur.

Xticaret platformu ürün sahibini, alıcıyı ve satış ortağını koruyan bir yapıya sahiptir. Ürün sahipleri için ödemelerini alabilmeleri için satışlarında kullanabilecekleri güvenli bir tahsilat imkanı verir. Bu güvenli tahsilat imkanı sayesinde müşteriler de tüm güvenlik önlemleri alınmış bir şekilde ödemelerini gerçekleştirirler. Satış ortakları da ürün satışlarından kazandıkları komisyonları xticaret platformu ile hesaplarına zamanında ve güvenli bir şekilde alırlar. Xticaret platformu sistemi ile ürün sahipleri ve satış ortakları birbirlerini tanımalarına gerek kalmadan işlemlerini sorunsuz bir şekilde tamamlamış olurlar.


Xticaret platformu ile yapılan her bir satış işlemi sonrasında paralar havuzda bekletilir. Bu sayede satış ortaklarının ve müşterilerinin güvenliği sağlanmış olur. Bu sistem sayesinde müşteriler satın aldıkları ürünü alamadıklarında ödemeleri geri iade edilir.

Xticaret platformunun en güzel taraflarından biriside vergi yükümlülüğünüzdür. Fatura kesemeyen ürün sahipleri yada satış ortakları için ödemeleri gereken vergileri adlarına devlete ödemektedir. Kazandığınız paralar üzerinden gerçekleşen stopaj kesintisi hesabınıza para yatarken sizin adınıza devlete ödeniyor. Stopaj kesintisi yapıldıktan sonra kalan bakiyeniz hesabınıza aktarılıyor.

Xticaret platformu üzerinde kazandığını paralar ayda iki kere olmak üzere isterseniz banka hesabınıza ( iş bankası ) isterseniz de paypal hesabınıza aktarılmaktadır. Ödemeleriniz alabilmeniz için stopaj kesintisi dışında kalan net geliriniz 50 TL alt limitine ulaşması gerekmektedir. Alt limite ulaşan ödemelerinizi her ayın 6-7-8inci günleri yada 22-23-24üncü günlerinde hesabınıza otomatik olarak aktarılmaktadır. Bu tarihler tatillere denk geldiğinde bir sonraki iş günleri içerisinde ödemeleriniz gerçekleşmektedir.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism