4 Temmuz 2014

Makale Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web dünyasının akıl almaz bir hızla değişmesi ve bu değişimin büyük bir hızla devam etmesi ile birlikte bir çok kişiye para kazandırabilecek oldukça fazla yöntem ortaya çıkmaya başladı. Bir web siteniz var ise belirlediğiniz bir anahtar kelime üzerinde arama sonuçlarında üst sırlarda çıkmak ve daha fazla ziyaretçiye ulaşmak için yapmış olduğunuz çalışmalarda orta ve uzun vade de fayda elde edebilirsiniz.

Web Sitenizi Arama Motorları Üzerinde Üst Sıralara Çıkarmak İçin Yapılabilecekler Nelerdir?
Arama motorlarının tamamı web sitelerinin arama sonuçlarındaki sıralamalarını belirlemek için bir dizi kural ve kriter kullanırlar. Arama motorlarının bu kural ve kriterlerine uygun bir web sitesi sahibi olabilmek için hazırladığınız makaleler için harcadığınız emek ve eğer ücret karşılığı satın aldığınız makaleler için ödediğiniz paranın karşılığını almak istersiniz. Arama motorlarının bu kural ve kriterlerini bilmek hedefinize ulaşmaya yetmez. Bu kural ve kriterlere uygun bir web sitesi ve bu web sitesi için makaleler yayınlamanız gerekmektedir. Ancak bu şekilde hedefinize ulaşabilirsiniz.

Arama motorlarının arama sonuçlarında gösterilecek sonuçlar için dikkat ettikleri en önemli kural ve kriter web site içeriğinin özgün olmasıdır. Başka bir web sitesinde yayınlanmış bir makaleyi kendi web sitenizde yayınlarsanız arama motorları bu makaleyi çalıntı içerik olarak algılayacaktır. Bunun sonucunda ise web sitenizi cezalandırabilir.

Başka bir web sitesinden kopyalanan makaleleri arama motorları kolaylıkla fark ederler. Arama motorları üzerinde web sitenizin sıralamasını büyük ölçüde etkileyen özgün içerik, kullanıcıları farklı bilgiler vermesi nedeniyle kendine çekecektir. Bu denli önemli olan özgün içerik konusu için sitenize ücret karşılığında özgün makaleler satın alabilirsiniz. böyle bir iş kolunun ve bu işi yapan yazarlar olduğunu unutmamak gerekmektedir.
Web siteniz için ücret karşılığında düzenli olarak özgün makaleler yazmak isteyen bir çok yazar bulmak zor bir şey değil. Fakat bu şekilde ücret karşılığında özgün makale yazdırmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

Sizinde Kurallarınız Bulunmalı

Makale satın aldığınızda bu makale gerçekten arama motorları üzerinde istediğiniz kriterleri sağlıyor mu? yoksa kendinizi kandırıp paranıza ve zamanınıza yazık mı ediyorsunuz?

Ücret karşılığında yazdırdığınız makaleleri öncelikli olarak kalite ilkesi prensibini göz önünde bulundurarak alırsanız istediğiniz sonuçları elde etmeniz mümkün olabilir.

Günümüzde makalesatışı yapılabilen platformlarda yazılan her bir 100 kelime için 1 TL gibi bir ücret talep edilmektedir. Bu rakam aslında piyasa şartlarının oldukça altında bulunuyor. Piyasa şartlarının bu kadar altında bir ücret karşılığında satın aldığınız bir makale ile normal olarak piyasa şartlarında yazılan bir makale ile rekabet edebilmeniz pek mümkün olamaz.

Günümüzde her bir 100 kelime için belirlenmiş fiyat 1TL'dir. Fakat bu ücret her 100 kelimenin aynı değere sahip olabileceği demek olamaz. Makale konusunun zorluğuna göre yazılacak makalenin diğer makaleler ile ayı fiyatta olması beklenemez.

Web sitenizde kaliteli ve özgün makaleler yayınlamak için yapacağınız küçük yatırımlar ileride size büyük kazançlar olarak geri dönecektir. Ücret karşılığında aldığınız makalelerde göz önünde bulundurmanız gereken ilk şey fiyat olmamalıdır. Bunun yerine kalite ilk tercih etmeniz gereken kural olmalıdır.

Tüm bunları göz ardı ederek ucuza makale yazdırmak isterseniz de bu sizin bileceğiniz bir durumdur. Fakat unutulmaması gereken bir şey de uzmanlık gerektiren konularda yazılan makalelerin ucuza yazılması demek özensiz ve baştan savma makaleler olacağıdır. Uzmanlık gerektiren konular üzerine makale yazmak için o konuda profesyonel olmak gerektiğinden bu tür konular için yazılan makalelerin değerinin fazla olması doğal bir durumdur.

Makale yazarlığını profesyonel anlamda yapan kişiler yazdıkları makalelerde arama motoru optimizasyonunu (seo) ve yazdıklarını yazının diline hakim olan kişilerdir. Bunun yanında arama motoru optimizasyonu hakkında hiç bir bilgisi olmayan kişiler sizlere oldukça ucuza makaleler yazabileceklerdir. Bu makaleler ise sadece içerik sayınızın artmasını sağlayacaktır. Arama motorları üzerinde web sitenize hiç bir katkı sağlamayacaktır.

İnternet üzerinde herhangi bir yerde "makale yazılır" diyerek ilan veren bir yazarın bu ilanı oluştururken kullandığı cümleler size yazar hakkında geniş bir bilgi verebilir. Yazarın bu ilanı verirken kullandığı cümleler size yazarın cümleleri nasıl kullandığını, imla ve yazım kurallarına hakimiyetini gibi bir çok konuyu anlamanızı sağlar.

Web siteniz için ücret karşılığında bir makale satın almak konusunda dikkat etmeniz gereken bir noktada bu makalenin web sitenize olan etkisidir. Satın aldığını makale web sitenize nasıl etki ediyor? web sitenize katkı yapıyor mu? yoksa web sitenize zarar mı veriyor? bu soruların cevapları, alacağınız makaleyi seçerken oldukça önemli bir rol oynayacaktır. Ücret karşılığında satın aldığınız makalelerin kalitesi yada kendi hazırladığınız makalelerin kalitesi web sitenizin otoritesini yükseltebileceği gibi düşürebilir de.

Ücret karşılığında aldığınız makalelerin imla kurallarına uygunluğu ve içinde bulunan cümlelerin anlamlı oluşu arama sonuçlarında sıralamanızı mutlaka yukarılara taşıyacaktır. Arama motorlarının botları imla kurallarına uygun makaleleri fark ederler. Makale içeriğinde yazım hataları var ise bunları rahatlıkla fark ederler. Sadece yazım ve imla kurallarını fark etmek dışında gelişmiş algoritmaları sayesinde anlatım ve okuma dilinin de seviyesini anlayabilirler.

Ücret karşılığında makale alırken dikkat edilmesi gereken ve önemli bir konuda yazar seçimidir. Yazar seçimi konusunda fazlasıyla titiz davranılmalıdır. Düzenli ve kaliteli makaleler üreten yazarları tercih etmek size fayda sağlayacaktır.

Ücret karşılığında makale satın alırken neyi istediğinize karar vermelisiniz. Ucuz ama üzerinde özen gösterilmemiş bir makaleyi satın alıp sadece web site içeriğinizde fazla makale olması mı? yoksa biraz pahalı da olsa kaliteli ve özenli yazılmış, arama motoru optimizasyonu ve imla kuralları ile üzerinde özenle çalışılarak hazırlanmış bir makaleyi alıp, arama sonuçlarında daha hızlı yükselebileceğiniz bir makale mi?

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism