1 Haziran 2014

Wordpress SEO Üstünlüğü

Bildiğimiz gibi Wordpress dünya üzerinde milyonlarca web sitesi tarafından kullanılan oldukça kullanışlı ve en popüler içerik kontrol sistemleri arasında ilk sıralarda bulunmaktadır. Bir çok site sahibi Blogger ve Wordpress arasında tercih yapmakta zorlanmaktadır. Bu iki içerik kontrol sistemi dünya üzerinde oldukça popüler olarak kullanılmaktadır. İki içerik kontrol sisteminin de kendilerine göre artıları ve eksileri bulunmaktadır. Fakat günümüzde gerçekleşen güncellemeleri göz önüne aldığımızda, sürekli bir seo gelişimiz ve güncellemesi oluşuyor. Gelişen güncellemeler sonucunda Wordpress ve Blogger arasındaki yarış da git gide artıyor.

Wordpress son güncellemeler ile seo alanında bir adım öne geçmiş gibi görülüyor. Wordpress'i bu kadar öne çıkaran özellikleri nelerdir? dediğimizde aklımız gelen ilk konu içerik kontrol sisteminin esnekliğidir. Bünyesinde barındırdığı milyonlarca eklenti ile sitemiz için en uygun özellikleri rahatlıkla kullanabiliyoruz. Blogger sade ve kolay kullanımı ile etkileyici gibi görülse de seo konusunda Wordpress'in bir adım gerisinde kalıyor diyebiliriz.

Wordpress altyapısını kullanan siteler için seo çalışmalarını yapmak sitemize ekleyeceğimiz bir kaç eklenti ile oldukça kolaylaşıyor.

Bir çok içerik kontrol sistemleri gibi Wordpress ile de iyi kodlanmış ve temiz görünen site sahibi olabiliriz. Bunun için internet üzerinde binlerce hazır ücretli yada ücretsiz Wordpress temaları bulabilmemiz mümkün. Yazılarımız için özel ve seo uyumlu URL'ler üretebilir ve kategorileri istediğimiz gibi bir kaç kısa işlem sonucunda oluşturabiliriz.

Arşiv sayfaları varsayılan olarak Wordpress tarafından işlenmektedir. Bazı seo ayarlarını tekrar tekrar yapmak yerine dilersek varsayılan olarak oluşturulan bu işlemleri kapatabiliriz. Wordpress eklentileri arasında bulunan SEO-THE_BOX_OUT eklentisi sayesinde oldukça hızlı ve basit bir şekilde tüm bu seo çalışmalarını kolaylıkla gerçekleştirebiliriz.

SEO EKLENTİLERİ

Wordpress'in bünyesinde bulunan milyonlarca eklenti arasında sitemizin seo çalışmalarına yardımcı olacak bir çok eklenti bulunmaktadır. Sitemiz için kullanabileceğimiz Wordpress seo eklentileri arasında en popüleri Wordpress SEO by Yoast ve All in SEO Pack olarak gösterilebilir. Bu eklentiler sayesinde oldukça hızlı ve basit bir şekilde sitemiz için seo çalışmalarımızı yapabiliriz.

ÖZEL TEMALAR

Wordpress esnek yapısı sayesinde oldukça gelişmiş tasarımlara sahip temalar kullanabileceğimiz bir sistemdir. Esnek yapısı sayesinde tasarımcıların her gün yeni bir tasarım ortaya çıkarmaları ve internet üzerinde rahatlıkla bulabileceğimiz ücretli yada ücretsiz bir çok seo uyumlu Wordpress temaları bulunmaktadır.

SİTE AÇILIŞ ZAMANI

Wordpress bu güne gelene kadar oldukça yol almış durumdadır. Kod yapısı ve optimizasyonu ile oldukça iyi bir yazılım olarak karşımıza çıkmaktadır. Kod yapısı ve optimizasyonu sayesinde Wordpress alt yapısını kullanan sitelerin açılış hızları etkileyici boyutlara ulaşabilmektedir. Bünyesinde bulundurduğu WP SUPER CACHE eklentisi sayesinde sitemizin açılış hızını oldukça arttırarak sitemizin açılış süresini düşürebiliriz.

Wordpress gibi İçerik kontrol sistemleri ve bu sistemlere ait eklentiler sayesinde profesyonel bir siteye sahip olabiliriz. Ücretli yada ücretsiz bir çok temaya ve eklentiye rahatlıkla ulaşabiliriz. Kullandığımız bu sistemler ve eklentileri sayesinde yapmamız gereken bir çok çalışma için daha az zamana ihtiyaç duyar duruma geliriz. Yapmamız gereken kazandığımız bu zamanı daha etkili içerikler oluşturmaya harcamak olacaktır.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism