25 Haziran 2014

Ücretsiz Blogger Canlı Destek Eklentisi

Bir ürün satıyor kaliteli bir müşteri destek sisteminizin olması gerekmektedir. Ürün satmak dışında farklı bir hizmette bile bulunsanız ziyaretçileriniz için canlı destek sunuyor olmak ziyaretçilerinizin size en hızlı şekilde ulaşmasına yardımcı olacaktır. Bu sayede ziyaretçilerinizin en küçük sorunlarını çok daha hızlı çözebilir ve onlara yardım edebilirsiniz.

Blogunuza Neden Canlı Destek Eklemelisiniz?
Etkileşim İçin: Okuyucular ile etkileşim için en iyi yol onların ihtiyaçlarını ve sorunlarını anlık olarak giderebilmektir. Anlık olarak canlı destek sunmak okuyucularınızın ihtiyaçlarına göre hizmetlerinizi artırabilmenize imkan sağlar.

Profesyonel Destek: Canlı destek sunmak her zaman sunduğunuz hizmet için verdiğiniz değeri ortaya koyacağından profesyonel ziyaretçilerinize bir canlı destek sunmak güvenilirliğinizi arttıracaktır.

Blogger alt yapısı ile bir blog yada site sahibi olan kullanıcılar için bloglarına canlı destek eklentisi kurmak oldukça basit ve hızlı bir işlem ile gerçekleştirilebilir. MyLiveChat.com sitesine yeni bir kullanıcı aydı yaparak işlemimize başlıyoruz. Blogger canlı destek eklentisini blogumuza kurmak için gerekli olan aracı oluşturmaya başlayabiliriz.

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra ekranda aşağıdaki görüntüye benzer bir görüntü çıkacaktır. Burada bulunan kodları kodlarınız arasına yerleştirmeniz yeterli olacaktır. Kodları blogumuza eklemek için ise; Blogger Kontrol Paneli > Şablon > HTML'yi Düzenle diyerek açılan kod sayfasında CTRL+F tuşları yardımıyla </body> kodunu bulup hemen üzerine aldığımız kodları yerleştiriyoruz. Bu sayede blogger canlı destek eklentisini blogumuza kurmuş oluyoruz.Yeni Yönetici Oluşturmak
Başarılı bir şekilde canlı destek eklentisini blogumuza ekledikten sonra okuyucularınız ile etkileşim kurmak için bir kimlik oluşturmalısınız. MyLiveChat Agent sayfasına gittiğinizde varsayılan olarak bir yönetici hesabınızın oluşturulduğunu göreceksiniz. Bu hesabı düzenlemek için yanında bulunan kalem simgesine tıklayarak istediğiniz gibi düzenleme yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak canlı destek eklentisini kullanıyorsanız sadece bir yönetici hesabı oluşturmanıza izin verilecektir. Hesabınızı yükselterek daha fazla yönetici hesabı oluşturabilirsiniz.Okuyucularınız İle İletişime Geçebileceğiniz Paneller
Okuyucularınız ile iletişime geçmek ve çevrim içi durumunuzu onlara bildirmek için bir çok farklı yöntemi kullanmanızın imkanı vardır. İsterseniz bilgisayarınıza uygulamayı indirerek istediğiniz anda okuyucularınız ile çevrim için sohbet edebilirsiniz. İsterseniz de tarayıcınız üzerinden kullanıcı girişi yaparak okuyucularınıza canlı destek sunabilirsiniz. En güzel özelliklerinden bir tanesi de mobil panelidir. Uygulamayı akıllı telefonunuza indirerek her an okuyucularınızın sorunlarına çevrim içi destek verebilirsiniz. İstediğiniz seçeneği seçmek ve kullanabilmek için buradan indirebilirsiniz. uygulamayı kullanabilmek için giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra blogunuzun sağ alt köşesinde bir canlı destek bölümü göreceksiniz. okuyucularınız ile hızlı bir şekilde canlı olarak destek verebileceksiniz. Ücretsiz ve hızlı bir şekilde canlı destek eklentisi ile okuyucularınız ile aranızdaki iletişimi arttırabilirsiniz. 

4 yorum:

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism