12 Haziran 2014

Blogger Mouse Simgesi Nasıl Değiştirilir?


Blog sahipleri bloglarını özelleştirmek için bir çok özellik ekliyorlar. Bu özellikler daha dikkat çekici ve etkileyici bir bloga sahip olmak için kullandıkları bazı özelliklerdir. Blogları özelleştirmek için kullanılan widgetler, özel tasarım temalar gibi bir çok özellik kullanabilir. Blogunuzu özelleştirmek için yapılabilecek bir işlemler arasında bulunan blogger fare imlecinin özelleştirilmesi olabilir. Özelleştirilmiş bir fare imleci ile daha dikkat çekici bir bloga sahip olabilirsiniz.

Fare İmleci Nedir?

Bilgisayarlarda bulunan fare imleci görüntüleri işaretlemek, seçmek gibi bir takım işlemleri gerçekleştirmemizde bizlere yardımcı olan bir görüntü türüdür. Aynı zamanda bizler için bir referans noktası olarak bilinir.

Blogger fare imlecini nasıl değiştirilir?

Blogger hesabınıza giriş yaptıktan sonra Şablon > HTML'yi Düzenle diyerek karşınıza gelen kod sayfasında CTRL+F tuşları yardımıyla ]]></b:skin> kodunu aratıp buluyoruz. Bulduğumuz kodun hemen üzerine aşağıdaki kodları yerleştiriyoruz.

body { 
cursor: url (fare-imleci-resminiz.png), auto; 
}

Kodlarımız arasında bulunan fare imleci resminiz yazan yere istediğiniz görüntünün URL'si ile değiştirin. Blogger yazılarına resim yükleme yazımızı okuyarak fare imleci için kullanabileceğiniz görseli blog hesabınıza nasıl yükleyebileceğinizi ve bu görselin URL'sini öğrenebilirsiniz.

Son olarak şablonumuzu kaydettikten sonra blogumuzda bulunan fare görüntüsü istediğimiz bir görüntü ile değiştirilmiş olacaktır. Blogger fare simgesini değiştirmek için basit bir css tekniği kullanarak işlemimizi tamamlamış oluyoruz.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism