13 Mayıs 2014

Blog Yorumlarını Seo Uyumlu Hale Getirmek

Yorumlar bildiğimiz gibi bir blog yada sitenin en önemli parçalarından biridir. Okuyucular ile etkileşim sağlayabiliriz. Belki de bu etkileşim ile yazımızdan daha önemli yada ilgi çekici noktaları okuyucularımız ile konuşmak için çok iyi bir ortam sağlamış olabiliriz. Okuyucularımız arasında bulunan bazı okuyucular ise yazımızın okunmaya değer olup olmadığını bazen yazımız için yapılmış yorumlara bakarak karar verdiklerini düşünürsek, blog yada sitemiz için yorumların önemi bir kat daha artar diyebiliriz.

Web sitemiz yada blogumuz için yorumlar alanını geliştirmek ve seo uyumlu hale getirmek için neler yapabiliriz.

Numaralandırma

Bir çok platform bizlere tek bir sayfada tüm yorumları göstermeden istediğimiz sayıda yani sayfa başına 5 yada 10 yorum göstermek gibi yorumları sayfalandırma seçeneği sunmaktadır. Tüm yorumları tek bir sayfa göstermek okuyucularınız için sürekli aşağıya inmek gibi bir sorun ortaya koyacağından böyle bir düzenleme ile yorumları sayfalandırmak kullanış açısından kolaylık sağlayacaktır.

Yorum Eklentileri

Bir çok platform için hazırlanmış olan eklentiler yardımı ile site veya blog yorumları için hazırlanmış yorumları okumak ve düzenlemek için bir çok eklenti bulunuyor. Bu eklentiler sayesinde spam yorumları engellemek sosyal platformları kullanarak daha hızlı ve basit bir şekilde okuyucuların yazılarımıza yorum yapma olanağını bizlere sunuyor.

Avatar Optimizasyonu

Blog yada sitemize yorum yapan kişiler gerçek insanlardır ve de bu kişilerin gerçek bir resmi bulunmaktadır. Yorum yaptıklarında bu kişilerin resimlerinin yüklenmesi yorum yapan kişinin belli olmasında etkilidir. Yorumlarda kullanılan yorum yapan kişinin resminin yoruma eklenmesi ve resmin optimize edilmesi biraz garip gelse de yorumlar arasında dikkat çekici ve teşvik edici bir rolü olduğu yadırganamaz.

Bir çok okuyucunun yazılara yorum yapmak konusunda fazla çaba harcamadığını bilinen bir gerçektir. Yazılara yorum yapmak hem takip ettiğiniz site yada bloga verdiğiniz değeri gösterirken hem de eğer bir site yada blog sahibi iseniz size bir backlink sağlayacaktır.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism