10 Mayıs 2014

Backlink ve Google İçin Önemi

Sitemiz için en gerekli konuların başında kaliteli backlink konusu gelir. Sitemizin almış olduğu backlinkler sayesinde ve de içeriğimizi oluştururken kullanmış olduğumuz anahtar kelimelerin kalitesi ilede arama motorlarında üst sıralarda yer bulmaya başlamış oluyoruz. Fakat arama Google'ın son güncellemeleri ile bu durumda biraz değişiklikler oldu. Baklinklerin önemi her zaman olduğu gibi yine ön planda olmasına rağmen yeni gelen güncelleme ile eskisi kadar önemli olmadığı ve artık asıl önemli olanın da içeriklerimiz olduğu ortaya çıkmaya başladı.

Tabi ki de backlink konusu hala son derece önemli olsa da kullanıcılarımız için kaliteli ve onların işine yaracak içerikler bir adım daha öne çıkmayı başaracaktır. Kullanıcıların bu kaliteli içerik bulma ihtiyaçlarını bulmak için yeni yollar bulmamız gerekmekte.

Backlinler sayfanın içeriğine uygun olup olmadığının anlaşılmasına ve kalite durumunun ortaya çıkarılması için ve sayfanın değerini belirlemeye yardımcı olan bir etkendir. Bu durumun zaman içinde biraz değişikliğe uğraması bekleniyor. Sayfalarımızda bulunan içeriklerin kalitesi sitemizin değerini belirlemede çok daha etkili bir etken olarak karşımıza çıkmaya başlayacaktır.

Google'ın son güncellemesi olan Hummingbird ile artık arama motorunun bir sanal zekaya sahip olduğunu ve arama sorgularında hata hatalı bir arama yapmış olsak da bizim neyi aramak istediğimizi anlayarak karşımıza istediğimiz sonuçları çıkarmaya başlayacağını biliyoruz.

Bu sayede günlük hayatımızda kullandığımız dili anlayabilen ve bu dile uygun arama sonuçlarını karşımıza çıkaran bir arama motoru ile sitelerimizi oluşturan içeriklerin arasında büyük bir bağlantı meydana gelmeye başlıyor.Arama motorunun içeriklerimizin aslında neyi ifade ettiğini ve ne anlatmak istediğini anlayabilmesi ile bu gelişmiş arama sorguları sayesinde içerik kalitemizin seviyesine göre site değerimiz artacaktır. Aksi bir durumda ise kalitemizde büyük bir düşüş meydana gelecektir.


Bu özellik henüz tam olarak kullanılıyor olmasa da önümüzdeki bir kaç yıl içerisinde aktif olarak kullanılmaya başlayacağı düşünülmektedir. Bu durum aktif olarak web dünyasına girmediği için günümüzde hala backlinklerin değeri ön planda olmaya devam etmektedir. Sitemize almış olduğumuz backlink kalitesi ile sitemizin değeri belirlenmesi önümüzdeki bir kaç yıl boyunca devam eedecek gibi dörünüyor.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism