1 Nisan 2014

Wordpress İçin En İyi 5 HTML5 Video Player Eklentileri


HTML5'in hayatımıza girdiği günden beri gelişim göstermeye devam ettiği aşikar. Her anda yenilenmeye ve gelişmeye devam ediyor. Bildiğimiz gibi HTML5 video özelliği ile videolarımızı oynatmak için flash player eklentisine gerek duymuyoruz. Tüm tarayıcıların da kendilerini HTML5 uyumlu hale getirmeleri ile sitemlerimizde kullandığımız bir çok özellikte yada eklentilerde de değişiklikler oluşmaya başladı. Dünyanın en çok kullanılan içerik kontrol sistemleri arasında ilk sırada yer alan wordpress için sitemizde kullandığımız videolarımızı oynatmak için kullandığımız video player eklentilerini HTML5 uyumlu hale getirmemiz gerekmektedir.

Wordpress için kullanabileceğimiz en iyi 5 HTML5 video player eklentilerine bir göz atmak gerekirse;

Wordpress için JW
Wordpress altyapısını kullanarak oluşturduğumuz sitemizde videolar göstereceğimizde kullanabileceğimiz ideal eklentilerden biridir. Eklentinin en iyi yönlerinden biri ise istediğimiz gibi özelleştirmeye açık olmasıdır.

MediaElement.js HTML5 Video ve Audio Player
Android. iPhone ve iPad gibi bir çok platformu destekleyen eklenti sayesinde MP4, OGG, WMA, WMV, MP3, WAV gibi bir çok formatı kolaylıkla sitemizde rahatlıkla kullanıcılarımıza sunabilmemize olanak sağlayan bir wordpress video player eklentisi olarak gözümüze çarpmaktadır.

Wordpress için Secure HTML5 Video Player
Video.js kütüpüphanesi üzerine kurulan bir eklentidir. Son tarayıcı güncellemeleri ile rahatlıkla HTML5 videolarınızı kullanıcılarınıza gösterebilirsiniz. Ayrıca kolay kontrol paneli ile kısaltılmış embed kodları sayesinde videolarınızı rahatlıkla sitenize gömebiliriz.

VideoJS
Video.js HTML5 kütüphanesi üzerine kurulmuş bir eklentidir. HTML5 uyumu olmayan tarayıclar üzerinde gösterilen videolar için Flash Player desteği sağlayarak kullanıcılarımızın videolarımızı rahatlıkla izleyebilmelerine olanak sağlayan bir Wordpress Video Player eklentisidir.

Projekktor Video Tag Extansion
Bu eklenti sayesinde videolarınızı kısa kodlar kullanarak rahatlıkla sitelerinize gömebilirsiniz. Eklenti sayesinde kendimize özel bir çalma listesi de oluşturabiliriz. Eklentinin bizlere sunduğu bir özellik ise neredeyse tüm sosyal medya içerikleri ve de kendimize özel bir logo ile videolarımızı kullanıcılarımıza sunabilmemizi sağlamasıdır.

1 yorum:

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism