29 Nisan 2014

Goolge Plus İle Site Trafiğinizi Arttırın

Goolge Plus İle Site Trafiğinizi Arttırın
Bildiğimiz gibi sitelerimize trafik sağlamanın bir yolu sosyal medya platformlarını kullanmaktır. Sosyal medya üzerinden sitemize günde binlerce kişinin gelmesini sağlayabiliriz. Sitemiz için trafik sağlayabildiğimiz en popüler sosyal medya platformları Facebook ve Twitter olarak göze çarpmaktadır. Fakat bunların dışında kullanabileceğimiz Google Plus son günlerde dikkatleri üzerinde toplamayı başarmış durumda.

Milyarlarca kullanıcıya ulaşmış olan Google Plus, Facebook'un aksine arama sonuçları ve YouTube gibi bir çok platform üzerinde kullanıcılar ile etkileşim imkanını bizlere sunuyor. Bu durum ise bize takipçilerimiz ile bir çok alanda etkileşim içinde bulunabilme imkanı sunuyor.

Google Plus ile sitemiz için yüksek bir trafik ve etkileşim imkanı yakalayabiliriz. Fakat her sosyal platform gibi Google Plus ile de aktif takipçi sayımızı arttırmamız gerekmektedir. Google Plus takipçilerimizi arttırmak için yapmamız gereken bir kaç küçük detayı biraz incelememiz gerekirse;

Başlıklara Odaklanmalıyız
Diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak Google Plus'ı mini bir blog gibi görebiliriz. Takipçilerimiz sadece bizi takip etmediğinden yazdığımız son iletinin başlığı oldukça önemlidir. Takipçilerimizin sayfalarında yayınlar hızla aktığından yazımızın başlığı onların dikkatini çekmelidir. Dikkat çekmeyen yazı kimsenin farkında olmadan paylaşılan bilgiler arasında kaybolup gidecektir. Yazılarımız için doğru başlıklar eklemek yazılarımızın arama sonuçlarında da öne çıkmasına yardımcı olacağından Google Plus haricinde Google aramalarında da yazımızın rahatlıkla bulunabilmesi sağlanmış olacaktır.

İletilerimizin Biçimi
İletilerimizin kolayca okunabilmesi önemlidir. Uzun paragraflar yazmak yerine bunları belirli kısa satırlar ile anlatabilmek takipçilerimizin iletimizi okuyup bu iletimizi sayesinde sitemize gelerek yazımızın tamamını okumasına yardımcı olacaktır.

Görüntüler
İletilerinizin çoğunda resim kullanmaya dikkat edin. Animasyonlu GIF'in daha fazla dikkat çekeceğini düşünebiliriz. Google Plus iletilerimizde varsayılan olarak eklediğimiz URL'nin içinde bulunan resmi dahil edecektir. Bu yüzden yazılarımızda daha dikkat çekeceğini düşündüğümüz resimleri ana resim olarak ekleyebiliriz.

#Hashtag Kullanmaya Özen Gösterin
Diğer sosyal medya platformlarında kullandığımız hashtagları Google Plus içinde kullanabiliriz. Fakat Google Plus hashtag kullanımını diğer sosyal medya platformlarından farklı olarak kullanır. Google Plus hashtagleri yazılar arasındaki bağlantıları kurabilmek için kullanır. Varsayılan olarak genellikle metine bağlı olarak bir hastag otomatik olarak eklenir. Fakat yinede kendi hashtagimizi kendimizin oluşturması her zaman daha etkili olabilir.

Google Plus Yorumları
Sitemiz üzerinden ziyaretçilerimizin yazılarımıza yorum yapması ziyaretçilerimiz ile aramızdaki etkileşim açısından oldukça önemlidir. Ziyaretçilerimize yazılarımıza farklı alanlarda yorum yapabilme olanağı sağlamak onların yazılarımıza rahatlıkla yorum yapmalarını teşvik edecektir. Blogger kullanıcıları için Google Plus yorumlarını bloglarında aktif etmeleri oldukça kolay bir durum. Neyse ki Wordpress gibi diğer içerik kontrol sistemleri içinde Google Plus yorumlarını sitemizde kullanabilmemizi sağlayacak eklentiler bulunuyor.

Sizlerde Google Plus üzerinden sitenize trafik sağlamak için ne tür çalışmalar yaptığınızı yorum bölümünden anlatmak isetermisiniz?

1 yorum:

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism