24 Nisan 2014

Facebook Reklamları Hakkında Bilinmesi Gerekenler


Büyük bir kitleye yada topluma ulaşabilmek için dünya üzerinde milyarlarca kullanıcıya sahip facebook kullanabileceğimiz en iyi sosyal ağlar arasında ilk sırada yerini almış durumdadır. Facebook reklamları için gizlilik politikalarını dikkate aldığımızda tamamen sosyal etkileşime dayalı bir reklam pazarından yararlanmak isteyenler için oldukça hızlı ve etkili bir yöntem olarak dikkat çekmektedir. Facebook reklamlarını kullanarak hedef kitlemize ulaşmak istersek dikkat etmemiz gereken bazı noktalar bulunmaktadır.

ÖDEME YOKSA REKLAM DA YOK

Oldukça basit bir durum. Facebook reklamları için ödeme yapmadığınızda yada hesabınızdaki para tükendiğinde reklamlarınızın gösterimi durdurulur. Google gibi arama motoru optimizasyonu ile trafik sağlamak gibi bir durum Facebook üzerinde bulunmadığından, Facebook reklamları için belirlediğimiz bütçe tükendiğinde reklam gösterimlerimiz de Facebook üzerinde sona ermiş olur.

HEDEF KİTLE BELİRLEME

Facebook reklamlarından maksimum verim alabilmek için reklamlarınızın kimlere gösterilmesini istediğini belirlemek fazlasıyla önem taşır. Ürünümüz için belirlediğimiz hedef kitleyi doğru olarak belirlemek isek reklamlarımız ürünümüz ile ilgilenmeyen kişilere gösterileceğinden dönüşüm sağlama oranımız düşecektir. Bu sayede ise reklamlarımız için Facebook'a ödeyeceğimiz paraların çoğunu gereksiz yere harcamış olacağız. Hedef kitlemizi belirlemekte coğrafi konum, yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi bir çok etkeni göz önünde bulundurarak reklam birimlerimizi oluşturmalıyız.

KURALLARI DİKKATLİCE OKUYUN

Facebook reklamları için hazırlanan reklam yönergelerini dikkatlice okumalıyız. Bir çok kullanıcı bu yönergeleri tamamen okumadığından ileriki zamanlar da küçük yada büyük bazı sorunlar ile karşılaşıyor. Reklamlarımızdan istediğimiz geri dönüşümü sağlamak ve harcamış olduğumuz paralara değer bir dönüşüm oranını yakalayabilmek adına yapacağımız çalışmaların dışında Facebook reklam yönergelerinin büyük önemi vardır. 

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism