9 Nisan 2014

Blogger Sayfa Yorumları Nasıl Kapatılır


Blog yazarları için yazdıkları yazılara okuyucularının yorum yazması oldukça önemli bir konudur. Yazılarımıza yapılan yorumlar blog yazarının okuyucularımız ile etkileşimimizin yüksek olması anlamına gelir. Bu sayede aktif ve popüler bir blog olmayı başarabilmiş olabiliriz.

Fakat yorumlar ne kadar önemli olursa olsun bazı durumda okuyucularımızın yorum yazmalarını istemeyebiliri. Blogumuz için hazırladığımız tekil sayfalar bunlardan biri olabilir. Örnek vermek gerekirse hakkımızda, iletişim sayfalarımız gibi bazı sayfalarımızda okuyucularımızın yorum yazmasını istemeyebiliriz.

Blogger sayfalarında yorumları nasıl kapatabileceğimiz konusu aslında oldukça basittir. Hali hazırda bulunan sayfalarımız yada yeni oluşturacağımız sayfalar için Blogger Kontrol Paneli > Sayfalar kısmından hazır durumda bulunan sayfalarımıza listeleniyor olacaktır. Burada bulunan sayfalarımızdan hangilerine okuyucularımızın yorum yazmalarını istemiyorsak düzenle diyerek açılan sayfada editörümüze ulaşıyoruz. Burada sağ tarafta bulunan seçenekler sekmesine tıkladığımızda açılan seçenekler üzerinden yorum seçeneklerini istediğimiz gibi düzenliyoruz.


 1. İzin ver: sayfamız üzerinde yorumları göstermemize ve okuyucularımızın yorum yazmalarına izin vermemizi sağlar.
 2. İzin Verme, Mevcut Olanı Göster: Bu seçenekte okuyucularımız sayfamıza yorum yazamayacaklar fakat daha önceden yazılmış yorumlar var ise bu yorumlar gösterilmeye devam edecektir.
 3. İzin Verme, Mevcut Olanı Gösterme: Bu seçenekte ise okuyucularımız sayfalarımıza yorum yazamayacaklar ve varsa daha önceden yazılmış yorumlar ise gösterilmeyecektir.

Bu ayarları daha önce hazırladığımız herhangi bir sayfa içinde aynı şekilde istediğimiz zaman düzenleyebiliriz. Bu ayarların bir kere yapılıyor olmaması oldukça iyi bir yöndür. Daha önceden yorum yazılmasını istemediğimiz bir sayfa için sonradan fikrimiz değişmiş ve okuyucularımızın yorum yazabilmelerini isteyebiliriz. Böyle bir durumda yine aynı şekilde yorumlara izin vererek okuyucularımızın yorum yapabilmelerini sağlayabiliriz.

2 yorum:

 1. Türkiye'nin En büyük bakıcı ilan sitesi istediğiniz elemanları veya işleri rahatlıkla bulabileceğiniz bir site http://www.bakiciilan.net/

  YanıtlaSil
 2. Sohbet
  Seviyeli Sohbet
  MobiL Sohbet
  Hollanda Sohbet
  Sohbet Odaları
  Arkadaslar Sohbet Sitemize Beklerim Seviyeli Bir Sohbet icin Bize Terci edebilirsiniz

  YanıtlaSil

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism