27 Nisan 2014

Blogger Resimlere Başlık Ekleme


Web sayfalarının çoğunda gördüğümüz gibi resimlerin altında o resme ait kısa bir açıklama yada başlık bulunmaktadır. Bu içeriğimiz için eklediğimiz resim için kısa bir ek bilgi sağladığımız kullanışlı bir özellik olarak dikkatimizi çekmektedir. Blogger alt yapısı ile oluşturulan bloglar için bu özelliği kullanmak oldukça basittir. Blogger bize bu özelliği hiç bir eklenti yada herhangi bir kod yazmamızı gerektirmeden kullanabilmemizi sağlıyor.

Yapmamız gereken şey sadece içeriğimizi oluştururken içeriğimize resim eklemek. Blogger yazı editörü üzerinde bulunan panelden resim ekle butonuna tıklayarak istediğimiz resmi içeriğimize ekleyebiliriz. Resmimizi içeriğimize ekledikten sonra üzerine tıkladığımızda resmin altında çıkan panelde istediğimiz özellikleri uygulayarak resmimizi konumlandırabilir, boyutunu belirleyebiliriz.


Eğer resmimiz için belirlediğimiz başlığı düzenlemek istersek yapmamız gereken tek şey ise bir kaç CSS kodlaması yapmaktır. Bu kodlama ile resmimiz için belirlediğimiz başlık için yazı stlini, boyutunu konumunu gibi bir çok özelliği istediğimiz gibi kullanabiliriz. Blogger resimlerine CSS kod eklemek istersek kullanabileceğimiz bir CSS kod parça örneğini aşağıda görebilirsiniz.

table.tr-caption-container {
  border: 1px solid #d2d2d2;
  padding: 10px 20px 20px 20px;
}
table.tr-caption-container img {
  width: 99.5%;
  border: 1px solid #d2d2d2!important;
}
td.tr-caption {
  font-size: 14px;
  font-style: italic;
  text-transform: capitalize;}

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism