7 Nisan 2014

Blogger Resim Kalitesini Nasıl Arttırabiliriz


Blogger alt yapısı kullanarak hızlı ve basit bir şekilde blog oluşturabiliyoruz. Blogumuz için özenle hazırladığımız içerikler için resimler bulup yada çekip içeriklerimizin kalitesini arttırmaya çalışıyoruz. Bazı resimlerimizi yazımızın içerisine eklediğimizde resim kalitesinin düştüğünü fark ediyoruz. Şuan kullandığımız teknoloji sayesinde oldukça kaliteli resimler çekebiliyorken resimlerimizi blogumuza eklediğimizde resim kalitesinin düşmesi sinir bozucu bir durum haline gelebiliyor.

Blogger üzerinden yazılarımıza eklediğimiz resimlerinin kalitesinin düşmesini engellemek için yapmamız gereken oldukça basit bir ayarlama bulunuyor.

Bildiğimiz gibi blogger altyapısı ile hazırladığımız blogumuz Google+ hesabımız ile ilişkilendirilmiş durumda. Bu nedenle blogumuza eklediğimiz resimleri Google+ hesabımız üzerinden de kontrol edebiliyoruz. Blog yazılarımıza eklediğimiz resimlerin kalitesinin düşme nedeni Google+ hesabımızda bulunan bir ayarlama yüzünden düşürülerek yazılarımıza ekleniyor. Bu ayarı değiştirmek için Google+ ayar sayfasına giderek gerekli değişikliği yapabiliriz.
Yukarıda gösterildiği gibi Google+ Ayar bölümü üzerinde bulunan ayarlar üzerinde otomatik iyileştirme ayarı ilk hali ile otomatik olarak seçilmiş durumda bulunmaktadır. Bu sayede hesabımız üzerinden yüklediğimiz resimleri otomatik olarak belirli bir çözünürlük kalitesi ile kaydettiğimizden bu ayarı Kapalı duruma getirirsek sorunumuz çözülecektir. Bu ayarı kapalı duruma getirip ayarlarımızı kaydettiğimizde artık hesabımız üzerinden yükleyeceğimiz resimlerin kalitesinde bir düzenleme işlemi yapılmadan resmimizin sahip olduğu kalite ile hesabımıza yüklenecektir.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism