14 Mart 2014

Kazançlı Bir Blog Sahibi Olmanın 4 Yolu


Blogunun yüksek bir kazanç sağlamasını herkes ister mutlaka. Aylık olarak belirli bir kazanç sağlayan bir blog sahibi olmak ve blogunuza sponsor bulmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar vardır. Kazançlı bir blog sahibi olmak için dikkat edilmesi gereken hususlar şu şekilde sayılabilir.

Farklı Olmak
İnternet dünyası içerisinde dikkat çeken bir bloga sahip olmak istiyorsak yarışmak zorunda olduğumuz diğer bloglardan farklı olmamız gerekmektedir.

Tasarım
İlk izlenimin ne kadar önemli olduğunu herkes biliyor. Ziyaretçilerimiz blogumuza ilk girdikleri anda  blog tasarımımız dikkat çekmelidir. Bir çok blog ile aynı tasarıma sahip olmak bizi sıradanlaştıracaktır. Sıradan bir blog tasarımı ile ziyaretçilerimizin dikkatini çekemezsek blogumuzu daha sonra ziyaretçilerimizin hatırlaması mümkün olmayacaktır.

İçerik Tarzı
Ziyaretçilerimiz için daha önce karşılaşmadıkları tarzda bir içerik yapısı oluşturmak blogumuzun akılda kalmasına yardımcı olacaktır. İçeriğimiz için kullanacağımız materyaller, resimler, yazı fontları gibi bir çok noktada okuyucularımızı etkileyebilecek tarzda bir içerik oluşturabiliriz.

İçerik Biçimi
İçerik biçimi oluşturduğunuz içeriğe ekleyeceğimiz görsel yada yazılı materyallerdir. Makalemiz için bir video kullanabiliriz. Fakat kullanacağımız bu videonun kendimize ait olmasına özen göstermeliyiz.

Blog Konusu
Blogumuzda yazacağınız makalelerin konusunu belirlemek oldukça önemlidir. Benzersiz bir blog oluşturmak bizim için oldukça önemlidir. Blog konumuz olarak en iyi bildiğimiz yada üzerinde araştırma yapmayı sevdiğimiz bir konu olarak seçersek ürettiğimiz içerikleri sıkılmadan üretebiliriz. Blogumuzun konusunu belirlemek için biraz araştırma yapmamız gerekebilir. Bu araştırma zaman kaybı gibi görünse de bize fayda sağlayacaktır.

Benzersiz İçerik Oluşturun
Blogumuzun tasarımı ve konusundan sonra dikkatli davranmamız gereken bir konuda içeriklerimizin benzersizliğidir. Üreteceğimiz içerikler blogumuzun konusu ile alakalı olmalıdır. Yazacağımız makalelerin konusu ve içerikleri her yerde bulunmayan konu ve içerik olmalıdır. Makalelerimizde bilgilendirici olmalıyız. Ayrıca arama sorgularında üst sıralarda yer almak adına blogumuz için SEO (arama motoru optimizasyonu) çalışmaları yapmalıyız. Bu çalışmalar bize daha fazla trafik sağlamak için yardımcı olacaktır.

Tanıtım Sayfası Oluşturun
Ziyaretçilerimiz için bir tanıtım sayfası oluşturmalıyız. Tanıtım sayfamız ziyaretçimizin dikkatini çekecek şekilde tasarlanmalı ve bilgilendirici olmalıdır. Ziyaretçilerimize bu sayfada hizmetlerimizi gösterebiliriz.
Sayfa başlığımız dikkat çeken bir başlık olarak seçersek sponsor olmayı düşünebilecek ziyaretçiler kazanmış olabiliriz.
  • Blogumuzda ne kadar kaliteye önem verdiğimizi bu sayfada belirtebiliriz.
  • Ziyaretçilerimize sunabileceğimiz hizmetleri onlara gösterebiliriz.
  • İletişim formu ile istedikleri anda bize nasıl ulaşabileceklerini ziyaretçilerimize gösterebiliriz.

Misafir Yazarlık
Bazı ilgi çekici makaleler oluşturduktan sonra bu makaleleri bizim blogumuzdan daha popüler bir blogda yayınlaması için misafir blog kabul eden blog sahiplerinden rica edebiliriz. Misafir olarak yazdığımız blog sayesinde yeni okuyucular kazanabiliriz.

Kendi blogumuzda da misafir blog yazarları kabul edebiliriz. Kabul ettiğimiz misafir yazarların yazılarını bir sayfada toplayabilir ve tüm misafir yazılara tek bir sayfadan ulaşmayı sağlayabiliriz.

Tabi ki bu tür bir sayfayı da kendi yazılarımız için yapabiliriz. Misafir olarak katıldığımız bloglarda yayınlanan yazılarımız için bir sayfa oluşturmak tüm yazılarımızı okuyucularımızın rahatlıkla bulabilmelerini sağlayacaktır.

Bu yöntemler sayesinde okuyucularımız için dikkat çekici bir blog sahibi olabiliriz. Dikkat çeken ve popüler bir blog sahibi olmamız blogumuza sponsor bulmakta bize çok yardım edecektir. Etkin bir şekilde yazdığımız blogumuz için bu adımları izlersek sponsor olmak isteyen kişiler yada kurumlar bize ulaşacaklardır.

1 yorum:

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism