12 Mart 2014

Digital Ürün Oluşturmak ve Satmak İçin İpuçları

İnternet üzerinden para kazanmak isteyenlerin sıkça başvurdukları bir yöntemdir dijital ürünler. Fiziksel bir ürün için gerekli olan kargo ücretleri gibi bir çok konuda maliyeti düşürerek dijital ürünlerimizden yüksek oranda kazanç sağlayabiliriz. Bildiğimiz gibi artık dijital ürünlerin pazarlanması son zamanlarda oldukça hızlı bir şekilde ilerlemektedir. Sizde isterseniz herhangi bir konu üzerine bir dijital ürün ortaya çıkararak bunu düşük mir maliyet ile pazarlayabilirsiniz. Oluşturmak istediğimiz dijital ürünler için ürünümüzü oluşturmaya başlamadan önce yapmamız gereken bir ön çalışma vardır.

Ürünümüzü Kim Satın Alacak?
Bir dijital ürün meydana getirmeden önce kendimize sormamız gereken ilk soru ürünümüzü kimler alacak olmalıdır. Hedef kitlemizi belirledikten sonra ise hedef kitlemiz için değerli olabileceğine inandığımız ve hedefimizdeki kişilere bu değeri gösterebildiğimiz ürünümüzü meydana getirmek için en önemli adımı atmış oluruz.

Oluşturduğumuz bir ürün için hedef kitlemizi doğru belirlemek ve onlar için en uygun ürünü oluşturmak ne kadar önemli ise birde ürünümüzü tanıtmak için doğru anahtar kelimeler bulmalıyız. Niş bir ürün için ne kadar rekabet ortamı içinde bulunsak da oluşturduğumuz anahtar kelimeler ile ürünümüzün görünürlüğünü arttırabilir ve de ürünümüz için yazdığımız tanıtım yazısının etkisini ölçebiliriz. Tanıtım yazısı demişken atlamadan geçmek olmaz. Ürünümüzü en iyi anlatan ve hedef kitlemiz için ne kadar önemli bilgilerin yada ne kadar önemli bir ürün olduğunu gösteren neredeyse tek şey ürünümüzün tanıtım yazısıdır. Tanıtım yazısı olmayan yada yeteri kadar ürünün önemini anlatmayan bir yazı ile desteklenmiş ürünü satmak oldukça zordur.

Ürünlerimizi Nasıl Satabiliriz?
Büyük emekler ile meydana getirdiğimiz ürünlerimizi pazarlamak çok önemlidir. Pazarlama stratejimiz iyi olmadığında ürünümüzü satmamız oldukça zorlaşacaktır. Ürünlerimizin pazarlaması ve güvenliği için bazı ortaklık şirketleri ile anlaşabiliriz. Kullanabileceğimiz bir çok ortaklık programı bulunuyor. Kayıt olduğumuzda göreceğimiz gibi sisteme eklediğimiz her ürün için belirli miktarda bir ücret ödememiz, satışlardan belirli pay, ve bizim ürünümüzün satışını yapacak kişilere komisyon ödememiz gerekecektir. Bu tarz ortaklık programlarının güzel yönü ürünümüzün satışı yapmak için milyonlarca çalışanımızın olmasıdır. Onlar ürünümüzü satarak komisyonlarını kazanacaklar ve bizde ürünümüzü satmış olacağız. Ortaklık sistemleri ürünümüzün güvenliği konusunda bize oldukça yardımcı olacaklardır. Ürünümüzü güvenli bir şekilde satabilmek için xticaret'i kullanabiliriz.

Ama ben ürünümü kendim satarım derseniz de bunu yapmanın elbette bir çok yolu bulunuyor. Kendi ürünümüzü kendimiz satmaya başlarsak az önce saydığımız bir çok komisyon ve benzeri ödemeleri yapmamıza gerek kalmayacaktır. Tek sorun milyonlarca kişinin ürünümüzü satmaya çalışması yerine sadece biz ürünümüzü satmak için çalışmalar yapacağımızdır.

Dijital ürün olarak meydana getirebileceğiniz kitaplar, oyunlar yada yazılımları ister kendiniz isterseniz de bir ortaklık sistemi ile satışa çıkararak gelir elde etmek mümkün. Yapmanız gereken sadece hedef kitlenizi belirleyerek onlar için en iyi ve en çok önemli olan herhangi bir konuda yardımcı olabilecek bir ürün meydana getirmek. Meydana getirdiğimiz bu ürün ile ilgili etkili bir tanıtım yazısı yazmak ve ürünümüzün onlara ne katacağını açıkça belli etmek.

Ürünümüzü sattıktan sonra işimiz bitti sayılmaz bunu asla unutmamak gerekir. Ürünümüzü alan bir kişinin ürünümüz hakkında soruları olabilir. Bu soruları zamanında ve müşterimizi çok fazla bekletmeden ve de müşterimizi aklındaki soru işaretlerini tamamen silebilecek şekilde cevaplamalıyız. 

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism