26 Mart 2014

Blogger Yazılarına Resim Yükleme


Blogger blog sahibi olmak isteyenler için kullanımı ve düzenlemesi göz önüne alındığında basit yapısı sayesinde oldukça kullanışlıdır. İçerik üretmekte ki ve içeriği düzenlemekteki kullanım kolaylığı sayesinde tasarım açısından ilgi çekici içerikler üretebilirsiniz. İçeriklerimiz için ekleyeceğiniz görselleri tek bir tıklama ile içeriğimizin istediğimiz yerine kolaylıkla yerleştirebiliriz.

Resim blogları dahil bir çok türde blog yazarının basit bir şekilde bloglarına resim eklemelerini sağlayacak ve Google'ın güvenli sunucu hizmetlerine içerik resimlerimizi rahatlıkla ekleyebiliriz.

Blogger alt yapısını kullanarak oluşturduğumuz bir blog'a içerik girdiğimizde, içeriğimize ekleyeceğimiz resimleri nasıl yükleyeceğimize gelirsek;

Blogger Kontrol Paneli üzerinden Yeni Yayın butonuna tıkladığımızda açılan blogger yazı editörü sayesinde hızlı ve kolay bir şekilde içeriğimiz için gerekli makalemizi girdikten sonra, editörümüzün üst kısmanda bulunan araçları kullanarak yazımıza biçin verebildiğimiz gibi resimlerimizi hızlı bir şekilde yazımıza ekleyebiliriz. Blogger yazılarına resin eklemek için blogger yazı editörümüz üzerinde bulunan yardımcı panelden resim yükle düğmesine tıklamak yeterli.


Blogger yazılarına resim eklemek için yazı editörümüz üzerinde bulunan resim yükle düğmesine tıkladıktan sonra açılan pencere üzerinde yazılarımız için ekleyeceğimiz resmin yerini belirtiyoruz. Resmimizi belirledikten sonra seçilenleri ekle butonuna tıkladığımızda istediğimiz resmin yazımıza eklenmesini sağlıyoruz.


1) Bilgisayarımızda bulunan bir resmi yazımızın içerisine eklemek istediğimizde kullanacağımız alandır.
2) Daha önce blogumuza eklediğimiz bir resmi yazımızın içerisinde kullanmak istediğimizde kullanacağımız alandır.
3) Picasa Web Albümümüzde bulunan bir resmi yazı içerisinde kullanmak istediğimizde kullanacağımız alandır.
4) Telefonumuz üzerinde bulunan bir resmi yazı içerisinde kullanmak istediğimizde kullanacağımız alandır.
5) Web kameramız üzerinden bir resim çekerek yazı içerisinde kullanmak istediğimizde kullanacağımız alandır.
6) İnternet üzerinde bulunan bir resmi yazı içerisinde kullanmak istediğimizde kullanacağımız alandır.( Resim URL'sini bu kısama yazdığımızda yazımıza istediğimiz resim eklenecektir.)

NOT: Blogger hesabınıza yüklediğiniz resimlerin Picasa web albümü ile bağlantılı olduğunu unutmamalıyız. Yüklediğimiz resimleri her iki hesabımızdan rahatlıkla görebilir ve kontrol edebiliriz.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism