19 Mart 2014

Blogger Adsense Reklamlarını Yazılar Arasında Gösterme


Google Adsense dünya çapında bir çok site sahibinin ve blo sahibinin kullandığı bir reklam ağıdır. Benzeri bir çok reklam ağı internet üzerinde bulunuyor fakat Adsense en güvenilir ve en fazla kazanç sağlayan reklam ağı olarak aralarından sıyrılmayı her zaman başarmıştır. Adsense yayıncısı olarak blogunuzdan yada sitenizden çok iyi miktarda gelir elde edebilirsiniz. Bu geliri maksimuma çıkarabilmek için blogunuzda Adsense reklamlarını maksimize çalışması yapmanız gerekmektedir. Reklam görünürlüğü ve tıklanma oranlarını arttırabilmek adına sitemizde reklam yerleşimleri oldukça önemlidir.

Adsense Reklamlarını Blog Yazıları Arasına Neden Koymalıyız?
Genelde reklamlar sitelerde kenar çubuğunda yada sitenin başlık bölümünde bulunurlar. Makalemizi okumak için gelen ziyaretçilerimizin %80'i bu reklamları fark etmezler. Bu yüzden reklamlarımı yerleştirirken okuyucularımızın dikkatini çekebilecek yerleri belirlemeliyiz. Bu şekilde bir yerleşim de reklam görünürlüğü ve tıklama oranı artacak ve gelirlerimiz artmış olacaktır.

Blogger için yazılar arasında Adsense reklamlarını nasıl gösterebiliriz konusuna gelirsek;
İlk olarak Blogger Kontrol Paneli > Yerleşim diyoruz ve açılan sayfada blog kayıtlarımızın olduğu bölüme düzenle diyerek açılan pencerede yapmamız gereken kayıtlar arasında reklamları göster kutucuğunun işaretlemek olacaktır.Resimde gördüğümüz gibi kayıtlar arasında reklamları göster kutucuğunu işaretlediğimizde reklam boyutunu, yapısını gibi çok özelliğini düzenleyebileceğimiz yeni bir alan karşımıza gelecektir. Bu alandan istediğimiz özellikte reklam oluşturabiliriz.


  1. Reklamlarımızın kaç yazıdan sonra görünmesini istiyorsak bu alanda belirliyoruz. (Sayfa başına kaç adet reklam gösterildiğimiz konusu için Adsense reklam politikalarını inceleyiniz..)
  2. Reklamlarımızın boyutunu ve biçimini belirlediğimiz alan.
  3. Reklamlarımızın görünüm özelliklerini blogumuz için uygun hale getirebildiğimiz alan.

Tüm bu işlemleri gerçekleştirdiğimizde kaydet düğmesine tıklıyoruz. Ardından belirlediğimiz özellikteki reklamların belirlediğimiz aralıklar ile yazılarımızın aralarında gösterilmeye başladığını göreceksiniz.

NOT: Kayıtlar arasında reklamları göster kutucuğuna tıklayabilmek için Adsense'ye kayıtlı ve onaylı bir yayıncı olduğunuz mail adresiniz ile blogger girişi yapmış olmanız gerekmektedir.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism