8 Mart 2014

Affiliate Marketing İle Para Kazanmanın 3 Yolu

Hemen her gün internette gezinirken, maillerini okurken yada herhangi bir işiniz hakkında bilgi araştırması yaparken karşınıza çıkan şeydir " internetten para kazanmak". İnternetten para kazanmak ve affiliate marketin ile para kazanmak konusunda internette bir çok bilgi var. Fakat bu bilgiler ne kadar doğru. İnternette bulduğumuz bilgilerin hemen hepsinde bize söylenen şey bir gecede binlerce TL yada dolar kazanıldığı. Bu şekilde günde yada gecede binlerce lira kazanmak büyük bir aldatmacadır. Zaman harcamadan yada bir emek vermeden söylenildiği gibi rakamlar kazanmak mümkün değildir. Zaten konuyu biraz araştırdıkça bunun bu şekilde olduğunu görmek çok zor değil.

Affiliate marketing (satış ortaklığı) sistemi ile para kazanmak tabi ki de mümkün fakat az öncede söylediğimiz gibi öyle bir gece de olabilecek iş değil. Zaman ve emek gerektiren bir konu. Yeteri  kadar zaman ve emek harcadığınızda zaten kazanmaya başladığını göreceksiniz.

Bahsedildiği gibi öyle bir gecede yada bir günde binlerce lira yada dolar kazanmanın mümkün olmadığını bildiğimize göre affiliate marketin sistemi ile para kazanmak için neler yapabiliriz bunlara bir göz atalım. İlk olarak satış ortağı olacağımız ürün yada ürünleri belirledikten sonra bu ürünlerin satılabilmesi için en gerekli olan şey ürünlerimizi müşteriye tanıtmak ve müşterilerimizin ürünlerimizden haberdar olmalarını sağlamaktır. Yani ürünlerimiz için bir trafik sağlamalıyız. Ürünlerimizi müşterilerimize gösterdiğimiz zaman satış yapabilme olasılığımız artacaktır.

Ürünlerimiz için gerekli trafiği ve geri dönüşümü sağlayabilmenin yolları ise ürünlerimizi ilgili kişilere göstermektir. Bunu sağlayabilmek için yapmamız gerekenleri şu şekilde özetleyebiliriz.

Facebook Reklamları
İnternet üzerinden online satış yaparak para kazanmak için bize gerekli olan trafiği elde etmenin en iyi yollarından biriside facebook reklamlarıdır. Facebook reklamları sayesinde ürünümüz ile ilgili olan kişilere doğrudan ulaşabilir ve ürünümüzü onlara tanıtma fırsatı bulabiliriz.

Facebook reklamları sayesinde reklamlarınızın kimlere, hangi ilgi alanındaki kişilere, bulunduğu coğrafi bilgilere kadar ürününüzü tanıtmak istediğiniz hedef kitleyi nokta atışı olarak belirleyebilirsiniz. Bu şekilde bir hedef kitleye ürününüzü tanıtmak satışlarınız için size çok büyük bir artı sağlayacaktır.

Facebook reklamlarını denemek için öyle çok fazla paraya ihtiyaç duymazsınız. Reklam kampanyalarınız günlük 10 TL gibi bir bütçe belirleyerek verdiğiniz reklamların size dönüşünü ve sistemin nasıl çalıştığını tam olarak öğrenebilirsiniz. Sistemi öğrendiğinizde ise reklam bütçenizi arttırarak satışlarınızı ve gelirlerinizi arttırmayı düşünebilirsiniz.

Arama Motoru Reklamları
İnsanlar her gün milyarlarca kez arama motorlarından bir şeyler arıyorlar. Bu aramalar ile aradıkları herhangi bir şeyi rahatlıkla bulabiliyorlar. Büyük arama motorları olan Google, Bing, Yahoo gibi arama motorlarına tıklama başına ödeme seçeneği ile reklam vererek ürünlerimizi potansiyel müşterilerimize ulaştırabiliriz. Ürünümüz için belirlediğimiz bir kelime yada cümle için yapılan aramalarda ürünümüzün gösterilmesini istiyorsak bu kelime yada cümle arama motorlarında arandığında bizim reklamımız da kullanıcıya gösterilecektir. Gösterilen bu reklama kullanıcı tıkladığında ürünümüze direk ulaşacaktır. Gerçekleşen her başarılı tıklama için bizde belirli bir ücret ödemek durumda kalacağız.

Arama motorlarına reklam vermek için günlük olarak bir bütçe belirlediğimizde o bütçe çerçevesi içinde reklamlarımız görünmeye devam edecektir. Potansiyel müşterilerimize arama sorgularından ulaşma olanağımız artacaktır. Bu yöntem ile ürünlerimize trafik sağladığımızda ürünlerimizin satılma oranının artma şansı oldukça fazladır.

Blog
Kişisel bir marka oluşturmak yada var olan bir markanızı daha iyi tanımlamak için kullanılabilecek en iyi yollardan biri blog sahibi olmaktır. Bir blog sahibi olmak için ücretli yada ücretsiz bir çok alt yapıyı kullanabilirsiniz.

Blog için yazı yazmaya başlamadan önce bir plan yapılmalıdır. Blog yazarken hedef kitleniz ve bu kitleyi ilgilendiren konular üzerine yazılarınıza ağırlık vermek hedef kitlenizin bloğunuzda daha uzun sür kalmasını sağlayacaktır. Bir blog; bir hobi, bir e-ticaret mağazası, bir inceleme sitesi yada bir kaynak site olabilir.

Eğer bloğunuz üzerinden para kazanmak istiyorsanız bloğunuza banner reklamlar, affiliate marketing sistemi yada varsa kendi ürünlerinizin tanıtımını yaparak başlayabilirsiniz. Blog ile para kazanmak fazlasıyla zaman isteyen bir internetten para kazanma yöntemi olsa da maliyeti en düşük bir sistem olarak karşımıza çıkacaktır.

Affiliate Marketing İle Para Kazanmak İçin Yolunuzu Seçin
İnternetten para kazanmak için bir çok yol bulunuyor. Fakat tüm bu yolların aralarında internetten para kazananların ortak kullandıkları yollar arasında yukarıda saydığımız maddeler mutlak yer almaktadır.


Sizde internet üzerinden para kazanmak istiyorsanız ve bu fikir için adım atmak istiyorsanız düşük miktarlar bile olsa günlük bütçenizi belirleyerek yukarıda saydığımız  yöntemleri uygulamaya başlayabilirsiniz. Göz ardı edilmemesi gereken bir konuda her yeni başlanan bir iş için her zaman ilk adımda başarının sağlanamayabileceğini unutmamaktır. İlk tecrübelerinizde bir kazanç elde edemeyebiliriniz fakat bu size tecrübe olarak geri döneceğinden ileriye doğru bir kazanım elde edeceğiniz kesindir.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism