14 Şubat 2014

En Popüler 30 Wordpress EklentisiWordpress site sahibi olmak isteyen herkes için en iyi platformlar arasında ilk sıralarda yerini almış durumda. En iyi içerik kontrol sistemlerinden biri durumunda. Kurulumu kadar basit bir kullanıma sahip. 5 dakikada istediğimiz bir hosta yükleyerek kurulumu tamamlayarak sitemizi hazır hale getirebiliyoruz. İçerik oluşturabilmek için hızlı ve basit bir admin paneli olması içeriklerimizi isteidğimiz gibi sitemize girmemize olanak sağlıyor.

Wordpress'in bu kadar popüler hale gelmesinde ki en büyük etkenlerden bir kaçı ise; internette kısa bir araştırma yaparak istediğimiz gibi bir tema bulabilmemiz (ücretli yada ücretsiz) ve sitemizi geliştirebilmemiz adına bünyesinde 10 binlerce eklenti bulundurmasıdır. Açık kaynak kodlu oluşu site tasarımızı istediğimiz gibi değiştirmemize olanak sağlamaktadır. Bünyesinde bulundurduğu 10 binlerce ücretli yada ücretsiz tema ve eklentiler sayesinde bizim için en iyi tasarıma sahip olabiliyoruz.

Wordpress ile kurduğumuz site için en gerekli 30 eklenti şu şekilde sıralanabilir.

All in SEO Pack: Sitemizin arama motorları optimizasyonu için (soe) gerekli bir çok seçeneği bize sunuyor.

Akisment: Yazılarımıza yapılan spam yorumları engellemek ve ve kontrolünü yapabilmemiz adına gelişmiş bir yönetici ekranını bize sunuyor.

Google XML Sitemap: Arama motorlarının sitenizi indexlemesine yardımcı olabilmek için gelişmiş bir site haritası oluşturmanıza yardımcı oluyor.

Contact Form 7: Sitemiz için istediğimiz kadar gelişmiş iletişim formu oluşturmamızı sağlıyor.

NexGen Gallery: Sitemizde fotoğraf galerisi kullanıyorsak bu eklenti sayesinde resimlerimizi sıralayabilir, toplu olarak resim yükleyebilir, resimlerimize meta etiketi vermek gibi bir çok işlemi kolaylıkla gerçekleştirmemizi sağlıyor.

WP Super Cache: Dinamik wordpress tabanlı sitemizde oluşturduğumuz sayfalarımızı statik bir html sayfasına dönüştürerek kullanıcılarımızın sayfalarımızı php formatında değil de html formatında görüntülemelerini sağlıyor. Bu sayede sitemizin daha hızlı açılmasını ve sunucu kaynaklarını daha az kullanmasını sağlıyor.

Google Analytics for Wordpress: Site istatistiklerini Google Analytics ile takip ediyorsanız bu eklenti sayesinde sitenize Google Analytics'i sitenize entegre ederek en pratik şekilde verilerinize ulaşabilirsiniz.

WP Touch: Günümüzde mobil cihazlardan sitelere ulaşım oldukça popüler hale gelmiş durumda. Bu eklenti sayesinde wordpress sitelerinizi mobil uyumlu hale getirmek için kullanabilirsiniz.

Wordpress Importer: Wordpress sitelerimizi yedeklemek mümkün. Yedeğini aldığımız sitemizin yorumlarını, etiketlerini, içeriklerini, sayfalarını yeniden yüklememizi sağlıyor.

Jetpack by Wordpress.com: Bir çok farklı özelliği içinde barındıran eklenti sitemizi güçlendirmek için kullanabileceğimiz bir eklenti. (tüm özelliklerini burada saymak çok uzun süreceğinden eklenti sayfasından inceleyebilirsiniz).

Fast Secure Contact Form: Özel yönetim paneline sahip eklenti sayesinde siteleriniz için sınırsız sayıda iletişim formu oluşturabilirsiniz.

WP Page Navi: Sitelerimizi sayfalandırmamıza yardımcı olan ve her sayfada kaç adet içerik gösterileceğini ayarlayabildiğimiz faydalı bir eklenti.

Wordpress SEO by Yoast: Sitemiz için arama motoru optimizasyonu (seo) için kullanabileceğimiz bir eklenti.

Share Buttons by Lockerz: İçeriğimizi e-posta haricinde 100'den fazla sosyal platformda paylaşma seçeneği sunan bir eklenti.

WP e-commerce: Wordpress tabanlı sitemizde ürün satışı yapabilmemiz için gerekli alışveriş sepeti eklemek için kullanabileceğimiz bir eklenti.

Google Analyticator: Google Analytics kodunu sitemize kolaylıkla ekleyebilmemizi sağlayan ve Analytics verilerini admin panelinden görmemizi sağlayan bir eklenti.

Yet Another Related Posts Plugin: Yayınlarımızın altında bulunan benzer yazılar eklentisi.

Tiny MCE Advanced: Yayınlarımız için girdiğimiz yazı alanında içerik girmek için zengin bir yapıyı kullanmamıza olanak sağlıyor.

Sociable: Ziyaretçilerimizin yayınlarımızı sosyal medyada kolaylıkla paylaşabilmelerini sağlayan bir eklenti.

Really Simple CAPTCHA: İletişim formlarında kullanılan doğrula kodunu ihtiyaç duyan diğer eklentilerde kullanabilmemizi sağlayan bir eklenti.

GTrans: Sitenizi Google Tercüme sayesinde bir çok farklı dile dönüştürmenizi sağlayan bir eklenti.

WP to Twitter: Sitenizde yayınladığınız son yazıları otomatik olarak Twitter'da paylaşan bir eklenti.

Broken Link Cheker: Site içeriğinin artması ile birlikte eski yazılarınızın linklerinin çalışıp çalışmadığını kontrol ederek çalışmayan linkler olduğunda bize haber veren bir eklenti.

Add This: Ziyaterçilerinizin sitenizdeki içerikleri 300'den fazla sosyal medya platformunda kolaylıkla paylaşmalarını sağlayan bir eklenti.

W3 Total Cache: Kullanıcı tecrübesini arttırmak için site performansını arttırmamıza yardımcı olabilecek bir eklenti.

Buddy Press: Kullanıcıların siteye giriş yapabilmeleri , profil oluşturabilmelerini ve içerik üretebilmeleri gibi özellikleri sağlayarak sitemizi daha sosyal bir şekilde kullanmamıza yardımcı olabilecek bir eklenti.

WP-DB-Backup: Veri tabanımızı tabloları ile birlikte yedeklememize yardımcı olacak bir eklenti.

Smart Youtube Pro: Youtube videolarınızı sitenizin istediğiniz bir yerine kolaylıkla ekleyebilmenize yardımcı olabilecek bir eklenti.

Re-Direction: Sitenizde bulunan 301 yönlendirmelerini 404 hatalarını kolaylıkla kontrol edebilmenizi sağlayacak bir eklenti.

WP-Polls: Geniş kişiselleştirme olanağına sahip zengin seçenekleri bizlere sunan bir anket eklentisi.

1 yorum:

  1. Re-Direction o kadar işime yaradı ki anlatamam. Teşekkür ediyorum (h) (h) (h)

    YanıtlaSil

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism