25 Ocak 2014

Satış Ortaklığı Gelirlerinizi Maksimuma Çıkaracak Detaylar


Affiliate (satış ortaklığı) sistemi doğru bir şekilde yapılırsa websitesi yada blog sahipleri için yüksek kazançlar getirebilecek bir sistemdir. Diğer reklam türlerine göre daha karlı bir kazanç sağlamamız mümkündür. Affiliate sisteminin diğer reklam sitemlerinin yanında çok farklı bir yere sahiptir. Bir Affiliate sistemindeki ürün için kaliteli bir tavsiye yazısı yazdığımızda diğer reklam sistemlerinden daha fazla ilgi görebilir. Bu ilgi sayesinde ise satış ortaklığını yaptığımız ürünün satışını hızlandırabiliriz. Bu sayede de yüksek kazançlar elde edebiliriz. Sistem bu kadar basit olmasına karşılık geri dönüşüm sağlamak oldukça zordur. Bu zorluğu aşabilmemiz için yapmamız gerekenlerin başında şunlar gelebilir.

İLK İZLENİM ve GÜVEN
Denildiği gibi ilk izlenim oldukça önemlidir. Ziyaretçi sitemize gelir ve dikkatini çekecek bir şeyler bulamadığında okumak yada incelemek için geldiği makaleyi okur ve sitemizden ayrılır. Okuduğu makale dışında onun ilgisini çekebilecek diğer yazılarınızın varlığından ziyaretçimizi haberdar etmeliyiz. Bunu nasıl yapacağımız ise oldukça basittir. Yazımız içine alakalı yazılarımızın bulunduğu sözcüklere ya da kelimelere konu ile alakalı başka yazıların linklerini ekleyebiliriz. Bu şekilde ziyaretçimizin sitemizde daha fazla kalmasını sağlamış oluruz.

Ziyaretçilerimizin güvenini kazanmamız çok önemli bir noktadır. Sitemize gelen ziyaretçiler onlar için yararlı içerikleri sunduğumuzu ve onların zararına olabilecek herhangi bir konuda onları uyardığımızı bilmeleri ve buna inanmaları gerekmektedir. Bir insanın güvenini kazanmak gerçek dünyada bu kadar zorken internet dünyasında güven kazanmak için çok daha fazla çaba harcamamız gerektiğini unutmamalıyız. Bize güvenmeyen hiç bir ziyaretçi ne kadar kaliteli de olsa yazdığımız tavsiye yazısını çok fazla dikkate almayacaktır.

İlk izlenim ve güven çok önemli bir konudur. Yazacağımız tavsiye yazısından önce ziyaretçilerimiz ile aramızdaki güveni sağlamalıyız. Aksi taktirde yazdığımız tavsiye yazısının ve bu yazıda bulunan ortaklık linkimizin hiç bir anlamı kalmayacaktır.

ÜRÜNLERİNİZİ DETAYLICA ANLATIN
Affiliate reklamlarını sitenize diğer reklamlar gibi eklediğinizde otomatik olarak size kazanç getireceğini düşünüyorsanız tamamen yanılıyorsunuz. Diğer reklam türlerini sitenize eklersiniz ve ziyaretçinin dikkatini çeker ve sonucunda ziyaretçi o reklama tıklar sizde bu tıklama sayesinde kazanç elde edersiniz. Fakat affiliate sisteminde bu şekilde bir reklam sunumu etkili olmayacaktır. Afiiliate reklamlarını sitemize ekledikten sonra bu reklam için içerik sağlamak gerekmektedir. Bu içeriği de ürün hakkında bir tavsiye yazısı yazarak sağlayabiliriz.

Bu noktada dikkat etmemiz gereken şey ise ürün hakkında detaylı bir yazı hazırlamak olacaktır. Bu tavsiye yazımızı da ürünün özellikleri, bize sunacağı artılar, ürünü satın almak için nedenler gibi bir çok konuyu ele alarak hazırlamamız gerekecektir. Yazacağımız yazıların da sitemizle alaka düzeyinin yüksek olması bize her zaman bir artı kazandıracaktır. Sonuçta yemek tarifleri yazdığımız bir sitede bir fotoğraf makinesini tavsiye eden bir yazı yazmamız ne kadar ziyaretçimizin dikkatini çekecektir.

TANITIMINI YAPTIĞINIZ ÜRÜNÜ TANIYIN
Bir ürün için tavsiye yazısı yazarken tanıtımını yaptığımız ürün hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğumuz önemli bir unsurdur. Daha önce kullanmadığımız ya da hakkında çok fazla bilgiye sahip olmadığımız bir ürün hakkında ne kadar detaylı bir tanıtım yazısı hazırlayabiliriz ki. Tanıtım yazısı yazdığımız ürün hakkında ziyaretçilerimizden gelen bir soruyu rahatlıkla cevaplayabilmemiz gerekmektedir. Bu da tanıttığımız ürün hakkında ki deneyimlerimiz ya da bilgilerimiz ile alakalı bir durumdur.

ÜRÜN HAKKINDA KİŞİSEL FİKRİNİZİ AÇIKLAYIN
Tanıtımını yaptığımız ürün hakkında bir önceki madde de belirttiğim gibi bir bilginiz yada deneyiminiz olmadığında ürün hakkında kişisel bir düşüncenizin oluşması zor bir durumdur. Daha önce kullandığınız bir ürün hakkında tanıtım yapıyorsanız kişisel deneyimlerinizi aktarmak oldukça kolay olacaktır. Size göre ürünün eksileri yada artıları neler bunlardan bahsedebilirsiniz. Bu şekilde deneyimlerinizi ziyaretçilerinize aktardığınızda ziyaretçileriniz üzerinde bir güven sağlayabilirsiniz.

DENEME YANILMA YÖNTEMİ
Sitemizde en doğru reklamı yayınlamak bazı yanılgılar sonucunda kazanılan tecrübelerle sağlanır. Sitemize eklediğimiz bazı reklamlar diğerlerinden daha çok ilgi görür ve istediğimize yakın beri geri dönüşüm sağlar. Bu şekilde bazı ürünler deneyerek doğru ürün kategorisini bulabiliriz. Reklam gelirlerimizi en üst düzeye çıkarabilmek için en sitemizin en önemli alanlarında, yazılarında vb. yerlerde sitemiz de bulunan en başarılı reklamı kullanabiliriz.

AYNI TÜRDEN ÜRÜNLER İÇİN TAVSİYE YAZILARI YAZMAYIN
Bir yazımızda yemek yapmayı öğrenmek için okuyabileceğiniz en iyi kitap A kitabıdır diye tavsiye yazımızı oluşturmuş olabiliriz. Bir başka yazımızda ise yemek yapmak için B kitabını tavsiye etmemiz iyi bir durum oluşturmayacaktır. Bu şekilde farklı yazılar oluşturmak yerine yapabileceğimiz en doğru şey her iki kitabı tavsiye eden tek bir tavsiye yazısı oluşturmaktır. Çünkü ziyaretçileriniz hangi kitabı alacaklarına karar vermek için yazınızı okuyacaklardır. Farklı yazılar yazmak ziyaretçilerimizin kafasını karıştıracağından yazılarımıza olan güven duygusu azalacaktır.

Ziyaretçilerinize bir tavsiyede bulunuyorsanız bunu bir kere yapmak yerine bu tavsiyeyi tekrar eden bir şekilde yapmalıyız. Tavsiye ettiğimiz ürüne karşı bizim güvenimizi ziyaretçiye göstermiş oluruz. Bu şekilde ziyaretçilerimiz için bir güven oluşturmuş oluruz ve ortaklık yaptığımız ürünün satışlarını arttırmamızı sağlayabiliriz.

Affiliate (ortaklı) sistemini kullanarak maksimum kazanç elde edebilmek için yapmamız da bize fazlasıyla fayda sağlayabilecek bazı noktalar bunlar olabilir. Ortaklık sistemi bana göre değil diyorsanız Google AdSense gibi yüksek gelir sağlayabilecek reklam platformlarını kullanabiliriz.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism