28 Ocak 2014

Blogger Yorumlarına Numaralandırma Ekleme


Her blogger için yazılarına yapılan yorumlar oldukça önemlidir. Yazılarımıza yapılan olumlu yada olumsuz her yorumu dikkate almamız gerekmektedir. Olumsuz yorumlar ile eksiklerimizi yada yaptığımız hataları görebilir ve bu hataları düzeltebiliriz.

Yazılarımıza yapılan yorumların sayısı arttıkça yorumları birbirinden ayırabilmek için her yoruma bir numara verebiliriz. Bu eklenti sayesinde yazılarımıza yapılan her yorumun bir numarası olacak. Sadece yorumlar için değil bu yorumlara verilen cevaplar içinde bir atl numaralandırma sistemi kendiliğinden oluşacaktır. Her yorum için 1,2,3... gibi artan bir bir numaralandırma kullanılırken yorumlara verilen cevaplar için de a,b,c,... olarak bir alt sıralama oluşturulacak.

Blogger yorumalrını numaralandırma eklentisinin çalışan bir örneği için buraya tıklayın.

Blog yorumlarını numaralandırmak için yapmamız gereken; Her zaman olduğu gibi olası bir karışıklık sonucu kaybetmemek için blog şablonumuzun yedeğini alıyoruz. Daha sonra Blogger Kontrol Paneli > Şablon > HTML'yi Düzenle dediğimizde açılan kod sayfasında ]]></b:skin> kodunu aratıp buluyoruz. Bulduğumuz kodun hemen üzerine aşağıdaki kodları yerleştiriyoruz.
.comment-thread ol {
  counter-reset: countcomments;
}
.comment-thread li:before {
content: counter(countcomments,decimal);
counter-increment: countcomments;
float: right;
font-size: 22px;
color: #555555;
padding: 10px;
padding-top: 3px;
margin-top: 7px;
margin-left: 10px;
position: relative;
z-index: 10;
}
.comment-thread ol ol {
  counter-reset: contrebasse;
}
.comment-thread li li:before {
  content: counter(countcomments,decimal) "." counter(contrebasse,lower-latin);
  counter-increment: contrebasse;
  float: right;
  font-size: 18px;
  color: #666666;
}

Kodları yerleştirdikten sonra Şablonu kaydet diyerek şablonumuzu kaydediyoruz. Bu işlem sonucunda artık yorumlarımızda numaralandırma işlemini tamamlamış oluyoruz.

Eklediğimiz Css kodları içerisinde bulunan özellikleri değiştirerek blogger yorumlarımızda numaralandırmayı istediğimiz görünümde kullanabiliriz.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism