7 Aralık 2013

Verileriniz İle Aranızdaki En Güçlü Bağ; VERİLAB

Her bilgisayar kullanıcısı için verilerinin saklanması ve güvenliği çok önemli bir noktadır. Kullandığımız veri depolama cihazları (disk, taşınabilir bellekler, CD/DVD, HDD )sayesinde bilgilerimizi rahatlıkla saklayabiliyoruz.

Her kullanıcı için depoladığı bilgiler oldukça önemlidir. Resimlerimiz, tezlerimiz, şirket bilgilerimiz yada adli konularda bilgilerin kasıtlı olarak silinmesi, depolama cihazımızın fiziksel hasar alması, depolama cihazımıza girmeyi başaran virüsler ile bilginin tahrip edilmesi yada istemeden bilgilerin tamamının yada bir kısmının silinmesi gibi durumlarda bilgilerimize ulaşabilmekte sorunlar yaşayabiliriz.

Bilgilerimizin kısmen yada tamamen kaybolması durumunda veri kurtarma işlemleri yapılarak verilerimizi geri getirilmesi gerekmektedir. Verilerimizin boyutu yada önemi göz önüne alındığında durma göre farklı yazılımsal ve donanımsal yöntemler kullanılarak veri kurtarma işlemi yapılır.

Veri kurtarma işlemi işin ehli kişiler tarafından yapılmalıdır. Veri kurtarma işlemleri hassas ortamlar üzerinde yapılan bir çalışma olduğu için işin ehli olmayan kişiler tarafından yapılan veri kurtarma işlemi sonrasında verilerimizi tamamen kaybedebiliriz.

Veri kurtarma işlemi sadece doğru bir şekilde sorunsuz olarak verilerimiz kurtarılması ile tamamlanmış olamaz. Veri kurtarma işleminin birde etik tarafı bulunmaktadır. Kurtarılan veriler içerisinde bizim için gizli kalması gereken verilerimiz bulunabilir. Bu yüksek gizliği sağlayabilecek, bilgiyi sahibinden başka birilerinin görmesini engelleyebilecek kurumlar ile çalışarak verilerimizi geri getirme çalışmalarını yapmalıyız.

verilab.com.tr kurumsal kimliği ve çalışmalarındaki etik vizyonu ile bilgilerinizi sadece sizin görebilmenizi sağlayarak sorunsuz bir şekilde fiziksel hasara uğramış, kasıtlı olarak yada istemeden silinmiş ve adli konularda gizliği üst düzey bilgilerinizi profesyonel ekibi ile en kısa sürede ve minimum maliyetle size sunmaktadır.

verilab veri kurtarma hizmetlerinin bize sunduğu hizmetler şunlardır;
 • Ücretsiz analiz,
 • Harddiskten veri kurtarma işlemleri,
 • Flash Bellekten ver kurtarma işlemleri,
 • SSD disklerden veri kurtarma işlemleri,
 • RAID disklerden veri kurtarma işlemleri,
 • Apple/Mac veri kurtarma işlemleri,
 • Adli bilişim konularında veri kurtarma işlemleri,

Verilab ile yapılan veri kurtarma çalışmaları kurtarılacak verinin boyutu ve değeriyle alakalı bir değerlendirme ile fiyatlandırılmaz.

Yapılan analiz sonucunda  tespit edilen sorunlar ve maliyetleri tarafımıza bildirilir ve onayımız sonrasında veri kurtarma işlemi yapılır. Fiyatlandırma işlemini etkileyen bir kaç faktör vardır. bunlar;
 • Laboratuar ortamında kullanılacak malzemeler ve diğer masraflar,
 • Yapılacak işlemin süresi ve çalışan kişi sayısı,
 • Arızanın zorluk derecesi ve türü,
 • Verilerimizin kurtarılması ve için yapılan analiz ve danışmanlık hizmeti ücretsiz.
 • Veri kurtarma işlemi yapılmayan durumlarda ücret talep edilmez.

Veri kurtarma işlemi ciddi bir iştir. İşin ehli olamayan kişiler tarafından yapılan veri kurtarma işlemi sonucunda verilerimizi tamamen kaybedebiliriz. Verilabveri kurtarma hizmetleri ile tüm verilerinizi hızlı ve güvenilir bir şekilde profesyonel olarak kurtarma işleminizi tamamlayabilirsiniz.

1 yorum:

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism