12 Kasım 2013

Blogger RSS Beslemelerini Nasıl Kapatırız


Bir blog için RSS beslemelerini kapatmak pek iyi bir şey değildir. Fakat bazı durumlarda kapatmak bizim için en doğru yol olarak karşımıza çıkar.

RSS beslemelerini kapatmamızı gerektirecek bir çok neden ortaya çıkabilir. Eğer blogumuza abone almak istemiyorsak yada okuyucularımıza RSS beslemeleri ile ger bildirim sunmak istemiyorsak RSS beslemelerini kapatmamız gerekiyor.

Eğer RSS beslemelerini kapatmak istiyorsak ne yapmalıyız. RSS beslemelerini kapatmanın yolu oldukça basit bir işlem. Yapmamız gereken sadece;

Blogger Kontrol Paneli > Ayarlar > Diğer yolunu takip ettiğimizde açılan sayfada Site İçerik Takibi başlığı altında bulunan RSS besleme seçeneklerin ayarlarında bir kaç değişiklik yapmamız gerekmektedir. Yapmamız gereken Blog İçerik Takibine İzin Ver seçeneğindeki açılır menüden Hiçbiri seçeneğini seçmek.


Burada gördüğümüz seçenekler;

Tüm: Tüm RSS beslemelerini gösterir
Atlama Aralığına Kadar: Belirlediğimiz sayıda RSS beslemelerini gösterir.
Kısa: RSS beslemelerinde gösterilecek yayınların kısa özetini gösterir.
Hiçbiri: RSS beslemelerini devre dışı bırakır.
Özel: RSS beslemelerinde bulununan yayınlarda ve yorumlarda yapabileceğimiz bazı özelleştirmeleri yapmamızı sağlar.

Blogumuzun RSS beslemelerini kapatmak için hiçbiri seçeneğini seçtikten sonra ekranın sağ üstünde bulunna ayarları kaydet butonuna tıklayarak ayarlarımızı kaydediyoruz. Yapmamız geren tüm işlem sadece bu kadar bu işlemi yaptığımızda blogumuzun RSS beslemelerini kapatmış oluyoruz.

0 yorum:

Yorum Gönder

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism