17 Temmuz 2013

Blogger Videoism Video Teması

Blogger video temaları arasında oldukça şık ve etkileyici bir görünüme sahip videoism video teması. Kullanımı basit ve youtube, vimeo, dailymation gibi popüler video sitelerinden kopyalayacağınız embed kodlarını rahatlıkla blogunuzda yayınlayabilirsiniz.

Ziyaretçileriniz için kullanışlı ve basit bir yapısı olması nedeniyle kolay bir navigasyon ile ziyaretçileriniz aradıklarını bulmakta zorluk çekmeyeceklerdir.

Otomatik sayfa numaralandırma eklentisi ve en çok ta önemli olan kendi belirdiğimiz bir etiketleri Featured ile ziyaretçilerinize gösterebiliyor olmamız. Videolarımızın altında kaç kere izlendiğini gösteren bir de sayacımız mevcut.

Videoyu nasıl ekleyeceğiz; Yeni yayın dedikten sonra Html sekmesi içerisine Video Urlsini yada Embed kodlarını yerleştiriyoruz.

Örnek Video Kodu:
<iframe width="662" height="320" src="http://www.youtube.com/embed/Bf38HiYPMiI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Featured alanını özelliştirmek için; 
Blogger Konrtol Paneli > Yerleşim > Gadget Ekle > HTML/Javascript yolunu takip ederek aşağıdaki kodları yapıştırıyoruz. Kodlar içersinde değiştireceğimiz alan ise Kırmızı ile gösterilen alandır. Buraya belirleyeceğimiz etiketi yazarak o etiketlere sahip yayınların burada gösterilmesini sağlıyoruz.
script style='text/javascript'>var numposts = 6;var showpostthumbnails = true;var displaymore = false;var displayseparator = false;var showcommentnum = false;var showpostdate = true;var showpostsummary = true;var numchars = 75;</script><script src='/feeds/posts/summary/-/Feature?orderby=published&alt=json-in-script&callback=showrecentpostswiththumbs'></script>

Temayı Önizleme
Temayı İndir

4 yorum:

 1. featured postu eklediğimde söylediğiniz gibi görünmüyor. O yan bölüm bomboş duruyor nasıl düzeltiicem?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ana sayfada thump image görünmediği için bu sorunu yaşıyorsundur.
   Youtube embed kodlarının

   iframe width="662" height="320" src="http://www.youtube.com/embed/Bf38HiYPMiI" frameborder="0" allowfullscreen></iframe

   bu şekilde olduğundan emin olmalısın yani
   src="http://...." ile başlamalı ve
   allowfullscreen den sonra (="") gelmemesi gerekiyor.
   Bunları değiştirdiğinde sorunun çözülecektir.

   Sil
 2. hocam peki üst kısımda ki slider nasıl çıkacak ? dediginizi yaptım anasayfadakı vıdeo resımlerı cıktı ancak slider yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Temaya sonradan eklenen bir özellik olduğu için slider için gerekli kodlar, kodlar arasında yer almıyordu. Gerekli düzenlemeleri yapıp şablonu tekrar yükledim. Şablonu tekrar indirip blogunuza kurarsanız üst taraftaki slider görünecektir.

   Sil

© 2013 iPRESS. All rights resevered. Designed by Templateism